تکنولوژی

صفحه‌نمایش نوت7 به سادگی خش‌پذیر نیست

در حالی که ویدئوهای جدید منتشر شده در فضای وب، از خش‌پذیری آسان صفحه‌نمایش گلکسی نوت 7 سامسونگ حکایت دارند، شرکت کورنینگ در بیانیه جدید خود این موضوع را به‌طور کامل تکذیب کرده است.

به گزارش وب‌سایت فون‌آرنا، با حضور پرچمداران جدید برندهای مختلف در بازار فضای تازه‌ای برای مقایسه مشخصات محصولات جدید با نمونه‌های قدیمی‌تر شکل می‌گیرد. این در حالی است که در رونمایی از گلکسی نوت 7 سامسونگ، یکی از نقاط قوت این محصول، بهره‌گیری از پوشش ویژه صفحه‌نمایش یعنی کورنینگ گوریلا گلس 5 عنوان شده است. پوششی که انتظار می‌رفت حداقل در مقایسه با نسل‌های پیشین گوریلا گلس، مقاومت بیشتری را در برابر خش‌پذیری داشته باشد.

با این وجود، ویدئوی جدید منتشر شده در فضای آنلاین حکایت از آن دارد که حتی استفاده از مته‌هایی با درجه سختی 3 نیز می‌توانند خش‌هایی را روی این پوشش ایجاد کند. این در حالی است که برای ایجاد خش روی نسل‌های پیشین گوریلا گلس به استفاده از مته‌هایی با درجه سختی 5 یا 6 نیاز بود.

در طرف مقابل، شرکت کورنینگ نتایج ثبت شده در این ویدئو را ناشی از انجام آزمایش در شرایط کنترل نشده عنوان کرده و معتقد است مته‌هایی از درجه 3 نمی‌توانند روی این پوشش محافظ، خط و خش ایجاد کنند. کورنینگ مدعی شده مواد استفاده شده در مته‌ای با درجه سختی 3، نرم‌تر از مواد استفاده شده در پوشش محافظ صفحه‌نمایش هستند و همین امر باعث شده مواد تشکیل‌دهنده مته، ساییده شده و روی صفحه‌نمایش پخش شوند. موضوعی که به ادعای این شرکت، چشم غیرمسلح را به اشتباه انداخته و در نهایت، اینچنین تصور می‌شود که خش‌هایی روی صفحه‌نمایش ایجاد شده است.

کورنینگ در پاسخ به این پرسش که چرا این مواد با پارچه تمیز نشده‌اند نیز اینچنین عنوان کرده است: “پاک شدن مواد فلزی از روی سطح شیشه بسیار سخت انجام می‌پذیرد.”

با این اوصاف باید منتظر ماند و دید پس از توزیع گسترده این محصول جدید سامسونگ در بازار، کاربران چه بازخوردی نسبت به مقاومت صفحه‌نمایش آن در برابر خط و خش خواهند داشت.

منبع : آی‌تی‌ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا