تکنولوژی

به مشتریان خود وای‌فای رایگان بدهید

به عنوان مالک یک کسب و کار کوچک و یا حتی بزرگ، مطمئنا همواره تلاش شما برای یافتن راهکارهای مناسب در جهت فراهم کردن بهترین تجربه برای مشتریان خود بوده و هست. علاوه بر این، آگاهی از مواردی که می‌تواند مزایای رقابتی برای شما ایجاد کند نیز در این زمینه اولویت و جایگاه مخصوص به خود را خواهد داشت.

این موارد، از جمله دلایلی هستند که باعث شد‌ه‌اند روز به روز بر تعداد رستوران‌ها و یا کافی‌شاپ‌هایی که وای‌فای سریع و رایگان پیش روی مشتریان قرار می‌دهند، افزوده شود. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Techproresearch، 74 درصد از کسب و کارها از راهکارهایی برای مساعد کردن شرایط در جهت پیاده‌سازی شعار “دستگاه خودتان را همراهتان بیاورید” (که به اختصار از آن با عنوان BYOD یاد می‌شود) گام برداشته‌اند. این در حالی است که برای تعداد زیادی از کسب و کارهای کوچک، استفاده از راهکار ارائه سرویس وای‌فای می‌تواند باعث افزایش میزان وفاداری مشتریان و یا حتی افزایش میزان فروش شود. از سوی دیگر، کارکنان این کسب و کارها نیز می‌توانند از دسترسی به اینترنت استفاده کنند.

با این تفاسیر، بد نیست در ادامه به دلایل دسته‌بندی شده‌ای که نشان می‌دهند فراهم‌کردن ارتباط اینترنتی از طریق وای‌فای برای مشتریان می‌تواند به بهبود شرایط کسب و کار شما کمک کند اشاره خواهیم کرد.

تقویت بازاریابی

استفاده از راهکارهای مختلف برپایه وای‌فای، پیش از آنکه مشتریان وارد مغازه و یا محل کسب و کار شوند به شما امکان ارائه توانایی‌های کسب و کارتان را خواهد داد. به عنوان مثال، WiFi Pro از شرکت Comcast در ازای دریافت خدمات اینترنتی، به شما این امکان را خواهد داد تا صفحه ویژه‌ای را به‌منظور جلب توجه مشتریان و یا به‌اشتراک‌گذاری لحظه‌ای پیشنهادها در فضای وب در اختیار داشته باشید. علاوه بر این، با تخصیص یک نام سفارشی شده برای شبکه وای‌فای خود مانند “وای‌فای رایگان رستوران….” می‌توانید فرصت جدیدی را برای برندسازی از طریق شبکه وای‌فای در اختیار داشته باشید.

مشتریان نیز با استفاده از برچسب‌های مختلفی که روی عکس‌های خود قرار می‌دهند، ظرف غذا و یا فضای رستوران شما را با دیگران به اشتراک خواهند گذاشت تا بازاریابی رایگانی را بدون نیاز به تلاش از سوی شما به مرحله اجرا بگذارند.

صرف زمان بیشتر

دسترسی به شبکه وای‌فای رایگان به مشتریان شما کمک خواهد کرد تا زمانی که در فروشگاه و یا دفتر کار شما هستند، همچنان بهره‌وری و ارتباط با دنیای خارج و دوستان و آشنایان خود را حفظ کنند. از همین رو، مدت زمانی که در محیط کسب و کار شما سپری خواهند کرد افزایش می‌یابد. بر اساس گزارش وب‌سایت بیزینس اینسایدر، چیزی در حدود 62 درصد از مدیران کسب و کارها معتقدند مشتریان در مواردی که وای‌فای در اختیار آن‌ها قرارگرفته زمان بیشتری را در رستوران و یا کافی‌شاپ سپری کرده‌اند. طولانی شدن زمان سپری شده در محل کسب و کار شما به منزله فراهم شدن محیط لذت‌بخش و دلنشین برای مشتریان بوده و در نهایت نیز ترغیب دوستان و آشنایان آن‌ها را به همراه خواهد داشت.

خرید بیشتر مشتریان

شاید با ارائه سرویس وای‌فای رایگان از این امر نگران باشید که مشتریان بدون صرف هزینه زیاد، تنها از دسترسی به اینترنت برای مدت زمان طولانی بهره ببرند. این در حالی است که بر اساس گزارش بیزینس اینسایدر، نیمی از کسب و کارهای کوچک در نظر سنجی انجام‌شده توسط این وب‌سایت عنوان کرده‌اند در پرتو ارائه اینترنت وای‌فای رایگان، مشتریان نیز خرید بیشتری را انجام خواهند داد. در خصوص شرکت‌های فعال در حوزه خرده‌فروشی نیز مشتریان می‌توانند از وای‌فای به‌منظور پیمایش آنی در میان لیست محصولات و خواندن نظرات دیگر کاربران به صورت لحظه‌ای بهره ببرند.

فراهم شدن مزیت رقابتی

جای تعجب نیست که در میان نسل جدید مشتریان، یکی از معیارهای انتخاب رستوران، کافی‌شاپ و یا هتل محل اقامت، امکان استفاده از شبکه وای‌فای رایگان باشد. با این تفاسیر، با بهره‌گیری از شبکه اینترنتی با هزینه نه‌چندان زیاد و یا استفاده از طرح‌های نامحدود ارائه شده از سوی سرویس‌دهنده‌های اینترنتی می‌توانید از این مزیت رقابتی نیز بهره ببرید. 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا