تکنولوژی

اضافه‌شدن نشانه‌های امنیتی جدید به Gmail

شرکت گوگل در قالب راهکاری جالب و در حالی که همچنان شرکت‌های مختلف طرح‌های متفاوتی را در گرامیداشت روز اینترنت امن اجرا می‌کنند، قابلیت‌هایی تازه را به سرویس جی‌میل خود افزوده است. 

در قالب این به‌روزرسانی‌ها، از روز جاری پیام‌های رد و بدل شده توسط کاربران جیمیل که در طرف مقابل با سرویس‌دهنده‌ای در تعامل قرار می‌گیرند که از رمزگذاری TSL بی‌بهره است با یک آیکون قفل بازشده از دیگران متمایز خواهند شد. با کلیک روی این قفل باز، هشداری در مقابل کاربر قرار می‌گیرد که به او یادآوری می‌کند در صورتی که پیام‌های موجود حاوی اطلاعات حساس و شخصی هستند، به کاربر مقابل یادآوری کند که از یک سرویس‌دهنده ایمیل جایگزین و البته ایمن استفاده کند. 

علاوه بر این، جی‌میل نشانه‌ای را برای مخاطبینی که امکان شناسایی هویت آن‌ها ممکن نیست درنظر خواهد گرفت. ایمیل‌های دریافتی از منابع نامشخص به‌گونه‌ای در صندوق پستی شما ظاهر خواهند شد که تصویر پروفایل با یک علامت سوال جایگزین خواهد شد. اگرچه گوگل تاکید کرده که تمامی ایمیل‌هایی که به این سبک و سیاق متمایز می‌شوند، خطرناک نیستند اما یادآوری می‌کند که تعامل با این ایمیل‌ها به دقت و توجه بیشتر کاربران نیاز دارد. به عنوان نمونه در صورتی که پیامی اینچنینی دریافت کردید که مدعی است یک فرم از سوی بانک شما را دربر دارد، این احتمال وجود دارد که با یک بدافزار خطرناک روبرو باشید. 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا