تکنولوژی

سهم ۷۰درصدی ویدئو از ترافیک اینترنت امریکا

استفاده چندرسانه ای از اینترنت در بسیاری از کشورهای جهان رو به افزایش است و بررسی های موسسه Sandvine از اختصاص 70 درصد ترافیک اینترنت آمریکای شمالی به این امر خبر می‌دهد.

به گزارش هات هاردویر، این آمار از طریق بررسی نحوه استفاده از خدمات اینترنت پرسرعت خانگی در آمریکای شمالی به دست آمده و نشانگر دو برابر شدن استفاده از اینترنت برای دسترسی به صوت و ویدیو در 5 سال اخیر است.

در میان شرکت ها و موسسات مختلف ارائه دهنده خدمات چندرسانه ای در اینترنت نتفلیکس با اختصاص 37.1 درصد از ترافیک اینترنت در رتبه اول است و سایت به اشتراک گذاری یوتیوب با 17.9 درصد از ترافیک رتبه دوم را از آن خود کرده است.

آمازون نیز که به تازگی در این عرصه به طور جدی وارد شده سهم ناچیز 3.1 درصدی را از آن خود کرده است. نکته جالب این است که سرویس به اشتراک گذاری غیرقانونی فایل بیت تورنت که تا چندی قبل بسیار محبوب و پرطرفدار بود این روزها نزول کرده و سهم 7 درصدی آن در سال قبل به تنها 5 درصد رسیده است. کارشناسان معتقدند در آینده نزدیک نتفلیکس، یوتیوب، آمازون، و هولو بازیگران اصلی این عرصه خواهند بود.

همچنین ترافیک ویدیوی همراه هم روز به روز در حال افزایش است و یوتیوب با سهم 20.8 درصدی در رتبه اول است. رتبه دوم با 16 درصد سهم متعلق به فیس بوک است و پاندورا و نتفلیکس با 4.3  و 3.4 درصد در رتبه های بعدی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا