تکنولوژی

ویندوز 9 در راه است

 

برخی منابع خبری گزارش داده‌اند مایکروسافت قصد دارد در ۳۰ سپتامبر از ویندوز ۹ رونمایی کند.

به گزارش همکاران سیستم از وب‌سایت theinquirer، گزارش برخی منابع خبری حکایت از آن دارد که مایکروسافت قصد دارد از نسخه جدید سیستم عامل ویندوز خود در پایان سپتامبر امسال رونمایی کند. ظاهراً قرار است ویندوز ۹ در این تاریخ فقط رونمایی شود و تکمیل و ویرایش نهایی آن بیشتر به طول انجامد.

این خبر را اولین بار وب‌سایت The Verge به نقل از منابع ناشناسی که در جریان تصمیمات مایکروسافت قرار دارند، منتشر کرده است. احتال می‌رود مایکروسافت در معرفی ویندوز ۹ از نحوه معرفی «اندروید آل» توسط گوگل تقلید کند. آل نسخه جدید اندروید است که گوگل در ماه ژوئیه از آن رونمایی کرد. آنچه در نحوه معرفی اندروید آل جلب توجه می‌کرد این بود که گوگل برای این نسخه نامی مشابه با نام نسخه‌های قبلی اندروید انتخاب نکرده بود. به همین دلیل احتمال می‌رود مایکروسافت از نامی به غیر از «ویندوز ۹» برای معرفی نسخه  جدید سیستم عامل خود استفاده کند.

همچنین پیش‌بینی می‌شود مایکروسافت دكمه Start Menu را به ویندوز برگرداند که در آن آیتم‌های مختلف هم به سبک رابط Metro-style و هم به سبک قدیمی‌تر فهرست برنامه‌ها نمایش داده می‌شود. این شرکت نمونه‌ای از این قابلیت را در جریان کنفرانس BUILD خود که اوایل امسال برگزار شد، به نمایش گذاشت که بسیار بیشتر از نسخه به‌روزشده ویندوز ۸.۱ مورد استقبال قرار گرفت.

منبع : همکاران سیستم

نوشته های مشابه

‫59 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا