تکنولوژی

اپراتورهای موبایل برای هزینه رومینگ توافق می‌کنند

 

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از توافق اپراتورهای موبایل برای هزینه رومینگ ملی خبر داد و گفت: در صورتیکه این توافق ظرف مدت تعیین شده از سوی رگولاتوری حاصل نشود، این سازمان نسبت به تعیین نرخ استفاده متقابل اپراتورها از شبکه های یکدیگر اقدام می کند.

حسن رضوانی با تاکید بر اینکه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هنوز موضعی در خصوص نرخ مکالمات از طریق رومینگ بین اپراتورها ندارد، اظهار داشت: مقرر شد 3 اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل برای استفاده متقابل از شبکه های یکدیگر تواف هزینه ای داشته باشند.

وی با اشاره به جدول تعرفه ای مکالمات اپراتورهای موبایل و با بیان اینکه در شرایط فعلی نرخ رومینگ رایتل به همراه اول ارزان تر از نرخ مکالمات در شبکه همراه اول است، گفت: هم اکنون هزینه مکالمه مشترک رایتل که از شبکه همراه اول به عنوان رومینگ استفاده می کند از هزینه مکالمه مشترک همراه اول که در داخل این شبکه، تماس برقرار می کند ارزان تر خواهد بود؛ براین اساس توصیه می شود اپراتورهای موبایل با درنظر گرفتن این موارد، برای شبکه رومینگ توافق کنند.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کاهش نرخ مکالمات رایتل را در این شرایط مصداق دامپینگ ندانست و گفت: هم اکنون نرخ مکالمات رایتل مانند ایرانسل 499 ریال است و این موضوع نسبت به نرخ های بازار دامپینگ محسوب نمی شود؛ اما برای آنکه در حق مشترکان همراه اول اجحاف صورت نگیرد این موضوع در دست بررسی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه اپراتورها بین خودشان برای هزینه های طرح رومینگ توافق کرده اند ادامه داد: طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، چناچنه این توافق صورت نگیرد، رگولاتوری وارد عمل شده و نرخ ها را تعیین خواهد کرد و اپراتورها نیز موظف به پیروی از آن خواهند بود.

منبع : مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا