تکنولوژی

تخلف 16 میلیارد ریالی در حوزه خطوط ای وان

 

پایش‌های صورت گرفته در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از تخلفات 16 میلیارد ریالی در حوزه خطوط E1 در سال 92 حکایت دارد.

نتایج دومین مرحله از طرح پایش سراسری سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی هفته گذشته اعلام و در قالب آن این گونه اعلام شد که در قالب این طرح در سال 92 حدود 17 میلیارد ریال به کاربران و مشترکان حوزه ICT عودت داده شده که از این میان حدود 16 میلیارد ریال مربوط به اضافه دریافت‌های خطوط E1 بوده است.

رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در نشست این طرح در این زمینه اعلام کرد: در سال گذشته در حوزه ICT تعداد 14 پرونده به مراجع تعزیراتی ارسال شده و بر همین اساس حدود 17 میلیارد ریال هزینه به کاربران بازگردانده شده است.

علی اصغر عمیدیان افزود: از این رقم حدود 16 میلیارد ریال مربوط به خطوط E1 و 1.2 میلیارد ریال هم مربوط به موارد دیگری مانند عدم رعایت SLA در سرویس‌های فن‌آوری اطلاعات بوده است.

اما حسن رضوانی – معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات – نیز در این باره گفت: در این حوزه تعرفه‌هایی که اعمال می شده به مراتب گرانتر از تعرفه‌های مصوب بوده که پس از بررسی‌ها و مشخص شدن این موضوع این بحث پیگیری شده و این رقم به کاربران بازگشت داده شد.

به گزارش ایسنا، خطوط ای وان (E1)، نام خطوط مخابراتی مخصوصی است که در نقاط مختلف جهان از جمله ایران استفاده می‌شود و برروی هر خط آن تعداد ۳۰ خط تلفن معمولی شبیه‌سازی می‌شود.

در حال حاضر شرکت مخابرات ایران خطوط نامبرده را از طریق شرکت خدمات اول TCT در تهران و کرج این سرویس را ارائه می‌دهد.

منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا