تکنولوژی

زمان مرگ ويندوز اكس‌پي

 

پشتیبانی از ویندوز xp از یک ماه دیگر قطع خواهد شد و از این پس با استمرار استفاده از این نسخه ویندوز خطر گسترش بدافزارها افزایش می‌یابد.

پشتیبانی از ویندوز XP، از هشتم آوریل قطع خواهد شد و از یکشنبه 8 مارس، کاربران این نسخه قدیمی ویندزو پنجره‌ بالاپری را مشاهده خواهند کرد که بازهم سعی می‌کند به کاربران اطلاع‌رسانی کند.

البته چنین پیامی در صورت به‌روز بودن سامانه‌عامل نمایش داده خواهد شد و در صورتی که کاربر از قبل به‌روز‌رانی‌های سامانه‌عامل را به صورت دستی غیرفعال کرده باشد، در مقابل آسیب‌پذیری‌های این سامانه‌عامل مصون نیست و احتمال می‌رورد که از خطرات چنین کاری نیز مطلع باشد.

مایکروسافت پيشنهاد کرده است که تعداد کمی از رایانه‌های شخصی قدیمی هستند که قابلیت ارتقاء به نسخه‌ جدید ویندوز یعنی 8.1 را دارند، در صورتی که رایانه‌ کاربران این قابلیت را دارد بهتر است، نیازمندی‌های سامانه‌ برای نصب Windows 8.1 را با بارگیری Windows Upgrade Asistant بررسی نمایند و در صورتی که رایانه‌ آن‌ها در حدی نیست که از این نسخه‌ ویندوز پشتیبانی کند، رایانه‌ی شخصیِ جدید‌تری تهیه کنند.   

هم‌چنین این شرکت به منظور کم‌تر کردن مشکلات انتقال داده‌ها از ویندوز XP به ویندوز جدید‌تر، با همکاری Laplink یک ابزار رایگان برای انتقال داده‌ها و تنظیمات ویندزو به نام PCMover توسعه داده است.

منبع : خبرگزاري ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.