تکنولوژی

تماس تصويري رايتل برقرار شد

 

بنا بر اظهار معاون وزیر ارتباطات تماس تصویری رایتل در آینده‌ای نه چندان دور مجددا وصل خواهد شد.

علی‌اصغر عمیدیان اعلام كرد: پس از پیگیری‌هایی که انجام شد و با هماهنگی با مرکز ملی فضای مجازی و دبیر آن که این پیگیری‌ها از تیرماه امسال جریان داشت درنهایت قرار بر آن شد که تماس تصویری رایتل از سر گرفته شود.

معاون وزیر ارتباطات و اطلاعات هم‌چنین در این باره عنوان کرد: قرار بر آن است که به قید نظارت کامل فعلا به‌طور قطع این سیستم فعال شود و با سیم‌کارتهایی تحت عنوان خانوادگی و به‌طور مشخص این سرویس در اختیار مخاطبان قرار بگیرد.

وی هم‌چنین عنوان کرد: قرار بر آن است که امروز مدیر عامل اپراتور سوم درخواست خود را در این زمینه ارائه کند تا مشکل حل شود.

اما وی در پاسخ به سوال  که آیا بحث سیم‌کارت‌های خانوادگی در واقع تایید‌کننده‌ شایعاتی نیست که پیش از این اینگونه مطرح می‌کرد که قرار است که تماس تصویری رایتل تنها میان محارم برقرار شود، اظهار کرد: گروه‌های مشخصی که نام خانوادگی برروی آنها گذاشته شده در واقع گروه‌هایی هستند که قصد انجام فعالیت‌های خاص مانند فعالیت‌های آموزشی یا تجاری را درند و به عنوان مثال می‌گویند ما برای ارتباطات تجاری تبلیغ کالاهای خود می‌خواهیم که مشتریانمان از این سرویس استفاده کنند.

عمیدیان در پایان صحبت‌های خود این‌گونه عنوان کرد: همین حالا به ما خبر رسید که قرار است این سرویس به‌طور کامل ارائه شود، اما لازمه‌ ارائه آن استفاده از کد‌های خاص تایید شده است.

اما وزیر ارتباطات در توضیح بیشتر این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر همه از ارتباط تصویری استفاده می‌کنند و اگرچه ممکن است رایتل از این سرویس بی‌بهره باشد، اما همه شما اپیلکیشن‌های مختلفی بر روی گوشی‌هایتان دارید و می‌توانید برای برقراری تماس صویری از آنها استفاده کنید.

منبع : ايسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا