تکنولوژی

توییتر قربانی بزرگ ارتش الکترونیکی سوریه

ارتش الکترونیکی سوریه امروز به خاطر هک نیویورک تایمز در صدر اخبار بود اما این گروه هکری امروز توییتر را هم دچار مشکلاتی کرد. این گروه امروز در یک توییت ادعا کرد که توانسته به DNS سایت twitter.com دسترسی پیدا کند. تست‌ها نشان می‌دهد که رکوردهای DNS توییتر واقعا تغییر کرده اما name server همچنان روی آی پی درست – خود توییتر –  تنظیم شده است. 

در عین حال اما یک بخش دیگر توییتر یعنی سروری که برای عکس مورد استفاده قرار می‌گرفت عملا توسط ارتش الکترونیکی سوریه هک شد. بسیاری از کاربران توییتر امروز اعلام کردند که عکسهای بک گراند صفحه‌هایشان به تم ارتش سوریه تغییر پیدا کرد. در واقع ارتش سوریه با تغییر رکوردهای DNS این سایت برای مدتی به سایتی که متعلق به ارتش سایبری سوریه بود تغییر کرد.
 
بعد از این همه خسارت به توییتر جالب است که اکانت توییتر ارتش آزاد سوریه همچنان فعال است. 
 
همچنین این گروه مدعی از کار انداختن Twitter.co.uk نیز شده است. توییتر امروز اعلام کرد که در ساعت ۴:۴۹  بعد از ظهر DNSهای سرور عکسش تغییر کرد اما آن‌ها توانستند در ساعت ۶:۳۰  کنترل دوباره سرورهای خود را به دست بیاورند. 
ارتش الکترونیکی سوریه همچنین برخی از ساب دامین‌های توییتر در سراسر جهان را از کار انداخت از جمله در چین، اندونزی، و امارات متحده عربی . برخی از این دامنه‌ها هنوز هم در دسترس نیستند. 
 
 
 

منبع : آی تی ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا