تکنولوژی

ادغام Skype و Outlook از سوی مایکروسافت

شرکت مایکروسافت به منظور افزایش خدمات‌دهی به مشتریان خانگی و سازمانی خود بزرگ‌ترین سرویس‌های ارتباطی خود یعنی Skype و Outlook را ارتقا داد.
این شرکت بزرگ نرم‌افزاری روز گذشته اعلام کرد که سرویس Skype از این پس در اختیار تمام مشترکان Outlook در کشورهای آمریکا، بریتانیا، آلمان، فرانسه، کانادا و برزیل قرار می‌گیرد. با این اتفاق کاربران هم‌اکنون می‌توانند از داخل پست الکترونیکی خود تماس‌های تصویری برقرار کنند و تمامی امکانات سرویس‌های پیام‌رسان را در اختیار داشته باشند. شرکت مایکروسافت اعلام کرده بود که از ماه آپریل این ادغام در سرویس‌های ارتباطی آن صورت می‌گیرد.
«داون مارتینیوک» (Dawn Martynuik) مدیر تولید گروه Outlook در شرکت مایکروسافت گفت: «پست الکترونیکی یک ابزار مهم و شخصی برای بیشتر کاربران محسوب می‌شود، اما لحظاتی وجود دارد که شما قصد دارید از طریق پست الکترونیکی خود صحبت کنید یا تماس‌های تصویری برقرار سازید».
او در ادامه توضیح داد: «در نظرسنجی Ipsos Public Affairs که به تازگی انجام شده است، ۷۶ درصد مردم اعلام کردند که به طور مرتب از طریق پست الکترونیکی خود ارتباط برقرار می‌کنند، تماس‌های ویدیویی یا تلفنی دارند و یا دیگر ابزارهای ارتباطی را مورد استفاده قرار می‌دهند. این لحظات برای استفاده از سرویس Skype بسیار مناسب است و هم‌اکنون شما می‌توانید از داخل پست الکترونیکی خود و تنها با یک کلیک ارتباط چهره به چهره برقرار کنید».
لازم به ذکر است که سرویس Outlook هم‌اکنون با شبکه اجتماعی فیس‌بوک و سرویس پست الکترونیکی Gmail نیز در ارتباط است. بنابراین افزودن قابلیت‌های Skype به این سیستم می‌تواند یک اتفاق مهم برای مایکروسافت محسوب شود.
شرکت مایکروسافت نوامبر گذشته اعلام کرده بود که به زودی سرویس ارسال پیام‌های فوری (IM) خود را بازنشسته می‌کند و در عوض سرویس Skype را جایگزین آن می‌سازد. مدیر گروه Skype در اکتبر گذشته توضیح داد Skype به‌زودی جایگزین Messenger مایکروسافت می‌شود که البته در این زمینه تاریخ دقیقی اعلام نکرده بود.

منبع : همکاران سیستم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا