تکنولوژی

يادگيري زبان توسط روبات‌‌هاي مجازي

مهر- دانشمندان روباتیک ژاپنی روباتهایی سخنگو ساخته اند که می تواند با دانشجویان رشته زبان گفتگو کرده و به آنها در یادگیری زبانهای مختلف کمک کند.
شرکتی ژاپنی اعلام کرد اولین روباتهای هوش مصنوعی سخنگو جهان را طراحی و تولید کرده است که ویژه مکالمه با دانشجویان رشته زبان انگلیسی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این روباتهای آنلاین که “چت-بات” ها نام دارند از فناوری پرسرعت شناسایی کلام برای ایجاد مکالمه ای در زمان حقیقی و مستقیم با دانشجویان استفاده می کنند. این روباتهای آنلاین توسط شرکت آموزشی به نام SpeakGlobal ابداع شده اند و دانشجویان می توانند به صورت آنلاین به آنها دسترسی پیدا کرده و در جهان مجازی، جایی که این روباتها در آن وجود دارند به تمرین و فراگیری زبان انگلیسی بپردازند.

به گفته این شرکت، این روباتها کاملا شبه انسان بوده و حرکاتی مانند انسانها دارند و دانشجویان می توانند با کمک یک میکروفن و از طریق فناوری شناخت کلام “دراگون” که در حال حاضر بهترین فناوری شناخت کلام در جهان به شمار می رود، به صورت رو در رو با روباتها مکالمه کنند.
طرح یک روبات آنلاین، شبیه سازی رایانه ای از یک مکالمه هوشمندانه، در سالهای اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و تا حدودی به واسطه افزایش تقاضا برای ارتباطات مجازی میان کاربران اینترنتی، فعالیت در این زمینه شدت بیشتری پیدا کرده است.
دانشجویان برای استفاده از این ابداع SpeakGlobal باید ابتدا با پرداخت 9 پوند حق عضویت ماهانه وارد وب سایتی شوند و با استفاده از میکروفن با یکی از شخصیتهای روباتیک چت-بات گفتگو کنند. سطح مکالمه با توجه به مهارتهای زبانی دانشجو تنظیم می شود در حالی که سخنان رد و بدل شده در قالب نوشتاری نیز بر روی صفحه دیده می شوند، دانشجو همچنین می تواند ترجمه واژه های دشوار را نیز بر روی نمایشگر خود مشاهده کند.
بر اساس گزارش تلگراف، این روباتهای مجازی در حال حاضر تنها برای دانشجویان ژاپنی مورد استفاده قرار می گیرند اما SpeakGlobal درنظر دارد به زودی این برنامه هوش مصنوعی را در سطح بین المللی ارائه کند. ایده ساخت چنین روباتهایی به واسطه ناتوانی بسیاری از ژاپنی ها برای تقبل هزینه کلاهای آموزش زبان انگلیسی مطرح شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا