منبع :‌ آی‌تی‌ایران نسخه چاپی

در اواخر این هفته، ویدئوی جدیدی از نسخه آزمایشی خودروی مدل 3 شرکت تسلا منتشر خواهد شد. این ویدیو که توسط شرکت Electrek تهیه شده، حدود یک دقیقه زمان دارد. فیلمبرداری آن نیز در دفتر شرکت SpaceX در ایالت کالیفرنیا انجام شده است.

با اینکه مدت‌هاست که منتظر ویدئوی جدید خودروی الکتریکی پرطرفدار 35 هزار دلاری شرکت تسلا هستیم، اما ظاهر آن شباهت بسیار زیادی به خودروی آزمایشی این شرکت که آپریل سال گذشته در دفتر همین شرکت  تست کردیم، دارد.

تسلا در ماه فوریه اعلام کرده بود که ساخت نسخه آزمایشی مدل 3 به عنوان بخشی از پروسه ارزیابی طراحی و مراحل تولید خودرو آغاز شده است. نتایج آزمایش‌ برخورد اولیه نیز مثبت بوده‌اند و طبق زمان‌بندی انجام شده منابع مرتبط آماده‌ی تامین قطعات مورد نیاز برای آغاز تولید این خودرو در جولای خواهند بود.

تسلا در ادامه اعلام کرد که میزان تولید مدل 3 با رشد پله‌کانی در سه‌ماهه چهارم سال به 5 هزار دستگاه در هفته و در سال 2018 به مرز 10 هزار دستگاه در هفته همراه خواهد بود. شرکت تسلا با پیش‌فروش حدود 400 هزار دستگاه از مدل 3 در سال گذشته موفق شد پشتوانه مالی محکمی را برای خود فراهم کند.

http://itiran.com/node/73962