هوش مصنوعی

چگونه تمام تاریخچه چت خود را در ChatGPT حذف کنیم؟

همان‌طور که باید به‌طور منظم تاریخچه مرورگر خود را پاک کرده یا قدیمی‌ترین و ناپسندترین پست‌های شبکه‌های اجتماعی خود را حذف کنید، پاک‌سازی مرتب تاریخچه چت ChatGPT شما یک روش مؤثر و کم‌هزینه برای محافظت از داده‌های خصوصی شما به‌صورت آنلاین است.

چه نگران اطلاعات حساس باشید و چه فقط بخواهید قبل از شروع یک پروژه جدید، یک شروع تازه داشته باشید، پاک‌سازی تاریخچه چت شما کمتر از پنج دقیقه طول می‌کشد و به‌راحتی قابل انجام است، چه در دسکتاپ و چه در اپلیکیشن موبایل.

چگونه تمامی چت‌های خود در ChatGPT را از روی دسکتاپ حذف کنید

مرحله ۱: از طریق دسکتاپ یا لپ‌تاپ، به حساب ChatGPT خود در وب‌سایت وارد شوید. دکمه «ورود- Log In» را در پایین سمت چپ صفحه انتخاب کرده و اطلاعات کاربری خود را وارد کنید.

مرحله ۲: به تنظیمات جنرال-عمومی بروید و گزینه حذف همه چت‌ها(Delete All Chats) را انتخاب کنید. برای این کار روی آیکون کاربر در بالای سمت راست صفحه کلیک کرده و از منوی کشویی، تنظیمات-Settings  را انتخاب کنید. گزینه حذف همه چت‌ها در پایین لیست دیده می‌شود که یک دکمه بزرگ قرمز در سمت راست آن وجود دارد.

مرحله ۳: انتخاب خود را تأیید کنید. پس از انتخاب دکمه حذف همه چت‌ها، سیستم یک صفحه تأیید نشان می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که واقعاً می‌خواهید این کار را انجام دهید، زیرا این عملیات غیرقابل برگشت است و تمامی آن داده‌ها به‌طور دائمی حذف خواهند شد.

چگونه تمامی چت‌های خود در ChatGPT را روی موبایل حذف کنید

مرحله ۱: به حساب ChatGPT خود وارد شوید و نوار Navigation را باز کنید. پس از وارد کردن اطلاعات کاربری خود و رسیدن به صفحه اصلی ChatGPT در موبایل، دو خط افقی در بالای سمت چپ صفحه را انتخاب کنید تا منوی Navigation باز شود. آیکون حساب کاربری خود را در پایین نوار انتخاب کرده تا منوی تنظیمات نمایش داده شود.

مرحله ۲: گزینه کنترل داده‌ها Data Controlرا انتخاب کنید. در منوی تنظیمات، روی تب کنترل داده‌ها ضربه بزنید، این گزینه چهارمین گزینه زیر حساب کاربری است.

مرحله ۳: گزینه پاک کردن تاریخچه چت – Clear Chat History را انتخاب کنید. این گزینه با حروف قرمز مشخص شده و پس از ضربه زدن بر روی آن، در منوی پاپ‌آپ بعدی انتخاب خود را برای حذف تاریخچه چت تأیید کنید.

چگونه یک مکالمه به خصوص در ChatGPT را حذف کنید

در برخی موارد، مثلاً زمانی که باید صفحه نمایش خود را برای ارائه یک پروژه در محل کار به اشتراک بگذارید و نمی‌خواهید افراد شاهد دیگر مکالمات شما با ChatGPT باشند، می‌توانید بدون پاک کردن کل آرشیو، تنها قسمتی از مکالمات را حذف کنید.

در دسکتاپ، به نوار خاکستری رنگ Navigation در سمت چپ صفحه بروید، چت خاصی که می‌خواهید حذف کنید را در لیست تاریخچه(History ) پیدا کنید، روی گزینه‌های سه نقطه (سه نقطه افقی) در سمت راست عنوان مکالمه چت، کلیک کرده و از منوی کشویی، «حذف» را انتخاب کنید. در موبایل، دو خط افقی در بالای سمت چپ صفحه را انتخاب کنید تا نوار Navigation باز شود، سپس مکالمه مورد نظر خود را از لیست انتخاب کنید، روی آن به صورت طولانی فشار داده تا تب گزینه‌ها باز شود و از آنجا حذف را انتخاب کنید.

منبع:digitaltrends

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا