اسنپ

اسنپ مدرسه‌ای ابتدایی در روستای بلسور علیا ساخت

مدرسه‌ای با نام و یاد یک همکار.

سال گذشته، اسنپ یکی از همکارانش از تیم فنی را در پی حادثه‌ای در ساختمان مرکزی این شرکت از دست داد. اسنپ، با نام و یاد این همکار از دست‌رفته، مدرسه‌‌‌‌ای در یکی از روستاهای کمتر برخوردار استان آذربایجان غربی ساخت. این مدرسه‌ که در روستای بلسور علیا، با جمعیت بالغ بر ۵۰۰ نفر، در نقطه صفر مرزی واقع شده فضایی برای تحصیل ۱۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر ساکن روستا در مقطع ابتدایی فراهم کرده است. اسنپ هزینه‌ احداث این مدرسه را به مبلغ ۲ میلیارد تومان تامین کرد و ساخت آن را با زیربنای ۱۵۷ مترمربع به مجمع خیرین مدرسه‌ساز سپرد. پس از تکمیل ساخت مدرسه نیز سازمان نوسازی مدارس استان آذربایجان غربی آن را تجهیز کرد.

مدرسه‌ سه‌کلاسه رضا فیض‌آزاد در آبان ۱۴۰۲ و در سالروز از دست دادنش با حضور محمد خلج، مدیرعامل اسنپ، و مدیر آموزش‌و‌پرورش خوی، مدیرعامل مجمع خیرین استان و … افتتاح شد. مدیرعامل اسنپ ضمن قدردانی از مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان خوی اظهار داشت: «خانواده‌ اسنپ در پاییز ۱۴۰۱ رضا فیض‌آزاد، دوست و همکار عزیزش، را از دست داد. رضا، سرشار از شور زندگی و خلاقیت، با میل بی‌حدوحصرش به آموختن، الهام‌بخش همه کسانی بود که طی دو سال حضورش در اسنپ همراه و همکارش بودند. امید است که با ساخت مدرسه‌ جدید برای این روستا، استعدادهای سرشار کودکان این خطه فرصت رشد و بالندگی بیشتری پیدا کند تا در آینده افراد توانمند و اثرگذاری مانند رضا برای توسعه کشور پرورش یابند.»

این مدرسه‌ در مقطع ابتدایی و در دو شیفت صبح و عصر و به صورت مختلط از آبان ۱۴۰۲ شروع به فعالیت کرده است.

به گفته محمد خلج، رضا عاشق آموزش و کودکان بود. مدرسه رضا فیض‌آزاد در روستایی مرزی به نام و یادش ساخته شد تا هر کودکی که در آنجا برای تحصیل قدم می‌گذارد و علمی می‌آموزد یک قدم به رشد و توسعه‌ خود و محل زندگی‌اش نزدیکتر شود. به امید آنکه کودکان روستای بلسور علیا با تلاش و کوشش در راه علم‌آموزی یاد رضا را برای همیشه زنده نگه‌ دارند.

آموزش مهارت‌آموزان کم‌برخوردار در سالگرد یک همکار

به گفته منابع انسانی اسنپ، این شرکت در اولین سالگرد رضا فیض‌آزاد، با همکاری موسسه کاریار، در طرحی جدید حامی آموزش مهارت‌آموزان کم‌برخوردار خواهد شد. اسنپ بنا دارد در این طرح الزامات برگزاری دوره‌ آموزشی نرم‌افزار Power BI را برای ۲۷ مهارت‌آموز کم‌برخوردار فراهم کند و از ابتدا تا انتهای دوره همراه و حامی این مهارت‌آموزان باشد.

اسنپ مدرسه‌ای ابتدایی در روستای بلسور علیا ساخت

دیگر اقدامات اسنپ در فقدان یک همکار

در این یک سال اسنپ اقداماتی هرچنـد کوچـک برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره‌ این همکار انجام داده است. اسنپ خود را متعهـد کرد کـه اعضـای خانـواده‌ رضـا فیـض‌آزاد را تـا همیشـه از اعضـای خانـواده‌ اسـنپ بداند و از آنهـا حمایـت کند. رضـا به گفته‌ همکاران و دوستانش از عاشـقان کتاب و کتابخوانـی بـود؛ بـرای روشـن ماندن نـام و یـادش، بـا کمـک همکارانش، کتاب‌هـای مـورد علاقـه‌ رضـا بـه صـورت کتـاب صوتـی درآمد و بـه دسـت همکارانـش رسید. همچنین محـل سـاختمان مرکـزی گـروه اسـنپ تغییـر کـرد و بیشـینه کـردن ملاحظـات و اقدامـات ایمنـی و ایجـاد واحـد HSE در اولویـت کار منابـع انسـانی قـرار گرفـت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا