ارز دیجیتال

«آدرس بوک» نوبیتکس راهی برای انتقال امن‌تر ارزهای دیجیتال

مدت‌هاست که دیگر کسی شماره تلفن حفظ نمی‌کند. طوری که حتی دفترچه تلفن‌ها هم منسوخ شده‌اند و اگر بخواهیم با کسی تماس بگیریم، در دفتر تلفن موبایلمان دنبال اسمش می‌گردیم و صرفا روی گزینه تماس کلیک می‌کنیم. حتی دیگر دفترچه تلفن‌های کاغذی هم کنار گذاشته شده بودند. به لطف همین لیست کانتکت‌هاست که دیگر کمتر کسی شماره را اشتباهی می‌گیرد. چراکه دیگر لازم نیست به تک تک اعداد دقت کنیم و دوباره از روی آنها را بخوانیم تا مبادا گوشی کس دیگری زنگ بخورد. در بازار رمزارزها هم شرایط به همین صورت است. کمتر کسی است که آدرس کیف پول مقصد را از رو بنویسد. همه آن را از جایی کپی می‌کنند. ولی اگر با قابلیتی به نام آدرس‌بوک آشنا باشید، شاید دیگر حتی لازم نباشد آدرس کیف پول مقصد را از جایی کپی کنید.

آدرس بوک چطور کار می‌کند؟

پلتفرم‌های تبادل رمزارز اغلب قابلیتی تحت عنوان آدرس‌بوک یا دفترچه آدرس‌ها دارند که می‌توانید آدرس کیف پول‌هایی که معمولا با آنها تراکنش دارید، از جمله کیف پول شخصی خود را به آن اضافه کنید. با این کار لازم نیست تا آدرس کیف پول دوستانتان یا آدرس کیف پول‌های خودتان را در جایی نوشته باشید، بلکه با یکباره ذخیره آن در آدرس‌بوک هر مرتبه می‌توانید با انتخاب نام کیف پول مورد نظر، دارایی رمزارزی مورد نظرتان را به آن آدرس ارسال کنید.

آدرس بوک برداشت امن را برایتان فراهم می‌کند

با این وجود قابلیت‌های آدرس‌بوک بسیار فراتر از کانتکت‌لیست‌های موبایل شماست. برای مثال در نوبیتکس، شما می‌توانید از برداشت امن با کمک آدرس بوک استفاده کنید. به این صورت که با تعریف کردن یک سری آدرس مشخص کیف‌پول‌های مورد نظرتان، تمامی برداشت‌ها از حساب خود در نوبیتکس را محدود کنید. با این کار اگر شخص دیگری به حساب کاربری شما دسترسی پیدا کند، نمی‌تواند دارایی رمزارزی شما را به جایی به جز کیف‌پول‌هایی که از قبل مشخص کرده‌اید ارسال کند و با این کار امنیت دارایی‌های رمزارزی شما چند برابر می‌شود. 

مقابله با بدافزارهای رمزارزی با کمک آدرس‌بوک

با کمک آدرس بوک دیگر نیازی به کپی آدرس کیف پول مقصد ندارید. شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد، اما جالب است بدانید که بسیاری از فعالان بازار رمزارز صرفا با کپی کردن آدرس دارایی‌های خود را از دست می‌دهند. چراکه بدافزارهایی وجود دارند که تنها کاری که می‌کنند، تغییر آدرس‌های ذخیره شده در کلیپ‌بورد گوشی شماست. به این صورت که وقتی آدرس کیف پول مورد نظرتان را از جایی کپی می‌کنید و می‌خواهید در قسمت برداشت رمزارز پیست کنید، آدرس کیف پول تغییر کرده و آدرس کیف پول بدافزار جایگزین آن می‌شود و بعد از برداشت، متوجه خواهید شد که دارایی رمزارزی را به مقصد دیگری ارسال کرده‌اید. 

آدرس بوک نوبیتکس دردسرهای تایید تراکنش را از بین می‌برد

زمانی که آدرس کیف پول‌های پرتراکنش خود را به لیست آدرس بوک اضافه کنید، شما حداقل یک بار تاییدیه کاملی داده‌اید که کیف پول مقصد، از جمله حساب‌های امن شماست. به همین دلیل در زمان برداشت دیگر نیازی به تایید مجدد از طریق ایمیل یا پیامک نیست. با این حساب دیگر نیازی نیست که هر مرتبه برای انتقال رمزارز منتظر دریافت پیامک یا ایمیل باشید و می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن فرآیند برداشت رمزارز را طی کنید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا