شبکه‌های اجتماعی

مدت زمان ویدیوهای ریلز به ۱۰ دقیقه افزایش پیدا می‌کند

به نظر می‌رسد که اینستاگرام بالاخره تصمیم به افزایش حداکثر زمان پست‌های ریلز در این شبکه اجتماعی گرفته است.

الساندرو پالوتزی در تازه‌ترین افشاگری خود مدعی شد اینستاگرام قصد دارد تا این بازه زمانی را که در حال حاضر، ۳ دقیقه است به ۱۰ دقیقه افزایش دهد. اقدامی‌که باعث می‌شود کاربران این شبکه اجتماعی، محتواهای بیشتری را در آن به اشتراک بگذارند و بیش از پیش به یوتیوب شباهت پیدا کند.

همچنین طبق این گزارش، متا با افزایش مدت زمان پست‌های ریلز، سعی دارد تا رقابت با تیک‌تاک را جدی‌تر از گذشته دنبال کند. همانطور که می‌دانید، تیک‌تاک پیشتر امکان ارسال ویدیوهایی تا ۱۰ دقیقه را برای کاربران خود فراهم کرده بود.

رقابت میان تیک‌تاک و اینستاگرام طی ماه‌های اخیر، وارد فاز جدیدی از الگوبرداری از هم شده به طوری که پس از مدت زمان کوتاهی از عرضه یک قابلیت، پلتفرم دیگر مشابه آن قابلیت را عرضه می‌کند.

اما نکته جالب اینجاست که اگرچه تیک‌تاک و اینستاگرام افزایش مدت زمان ویدیوهای ارسالی را دنبال می‌کنند، یوتیوب اما در جهت خلاف این قابلیت حرکت می‌کند به طوری که با اضافه کردن برخی ابزارها و قابلیت، سعی می‌کند تا کاربران را به اشتراک ویدیوهای کوتاه ترغیب کند.

با این تغییر و تحول، می‌توان این چنین گفت زمانی که در آن از اینستاگرام به عنوان اپلیکیشن تصویر محور، از تیک‌تاک به عنوان اپلیکیشن ارسال ویدیوهای کوتاه و از یوتیوب به عنوان پلتفرم ارسال ویدیوهای طولانی یاد می‌شد، به سر رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا