بازی

سگا شرکت سازنده بازی Angry Brids را خرید

شرکت سگا ساعاتی پیش از توافق نهایی برای خرید شرکت Rovio، سازنده بازی محبوب «پرنده‌های خشمگین» با قراردادی به ارزش ۷۷۶ میلیون دلار خبر داد.

توافقی که زمزمه‌های آن از آوریل گذشته در فضای وب به گوش می‌رسید و هر دو شرکت در گیرودار قوانین و مقررات نهادهای رگولاتور بودند تا اینکه اخیرا توانستند با دریافت چراغ سبز، این توافق را نهایی کنند.  

سگا امیدوار است که با خرید Rovio بتواند قدم‌های محکم‌تری را در بازار بازی‌های موبایلی بردارد. هرچند از روزهای طلایی «پرنده‌های خشمگین» تقریبا ۱۵ سالی می‌گذرد.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که «پرنده‌های خشمگین»، تنها بازی ساخته‌شده توسط مهندسان Rovio نیست و این شرکت بسیاری از بازی‌های محبوب دیگر از جمله Sugar Blast و Small Town Murders را نیز طراحی و روانه بازار گیمینگ کرده است.  

از طرفی دیگر، سگا با خرید این شرکت توانسته از لحاظ فنی به زیرساخت‌های توسعه و عرضه بازی‌های جدید و البته باکیفیت موبایلی دست یابد. بدین معنی که این شرکت قادر خواهد بود بازی‌های محبوب خود از جمله سونیک، Samba de Amigo، Persona و Football Manager را در نسخه‌های موبایلی جذاب‌تر عرضه کند.  

همچنین سگا در مجموعه خود، صدهای بازی قدیمی‌دیگر دارد که در انتظار فراهم شدن بستری برای تبدیل شدن به یک بازی موبایلی هستند. هاروکی ساتومی، مدیرعامل سگا در ماه آوریل گفته بود بازار بازی‌های موبایلی دارای ظرفیت‌های قابل توجهی است و ورود و توسعه بازی‌ها در این حوزه، یکی از اهداف اصلی و قدیمی‌سگا بوده است.  

به نظر می‌رسد که علاوه بر بازی‌های اصلی و مهم سگا، این شرکت احتمالا بازی‌های بیشتری از «پرنده‌های خشمگین» را برای طرفداران این سری از بازی‌ها عرضه خواهد شد.

علی‌رغم آنکه این بازی بخشی از طرفداران خود را از دست داده اما همچنان یکی از بازی‌های محبوب به شمار می‌رود و رد و نشانه آن در بسیاری از رستوران‌ها، برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌ها مشاهده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا