ایرانشبکه‌های اجتماعی

سازمان فناوری اطلاعات پیام‌رسان «بله»را امن و حافظ حریم خصوصی کاربران معرفی کرد

آی‌تی‌ایران- انتهای هفته گذشته یک کاربر با انتشار تصویری از یک مانیتور نشان ‌داد که کارمندان بله به پیام‌های کاربران این پلتفرم در گروه‌ها دسترسی دارند. در نهایت یک روز بعد هم بله با انتشار بیانیه‌ای ضمن تایید این تصویر اعلام کرد که تصویری که منتشر شده مورد محتواهای عمومی کانال‌های بیش از هزار کاربر است که محتوای ‌آنها به‌وسیله سایر کاربران به عنوان محتوای نامناسب گزارش شده و از سوی بله مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین این پیام‌رسان تاکید کرد که امنیت و داده‌های شخصی کاربران، جزو خط قرمزهای بله است و با تمام وجود از آن حفاظت کرده، می‌کند و خواهد کرد.

حالا سازمان فناوری اطلاعات نیز با انتشار بیانیه‌ای گفته است که پس از بررسی‌های لازم از سوی این سازمان پیام‌رسان بله امن و حافظ حریم خصوصی کاربران است.

سازمان فناوری اطلاعات در بیانیه خود با اشاره به جلسه فوری با مدیران ارشد بله در مورد این اتفاق، اعلام کرده که کارشناسان این سازمان با هدف بررسی دقیق جزئیات و راستی‌آزمایی بیانیه منتشر شده توسط بله، در محل این پیام‌‌رسان هم حضور یافتند.

سازمان فناوری اطلاعات در بیانیه خود گفته که طبق بررسی‌های انجام شده، سامانۀ مقابله با کلاهبرداری و محتوای غیراخلاقی در کانال‌ها و گروه‌های عمومی بله به‌طور کامل از سامانه‌های اصلی این پیام‌رسان جداست. در این زمینه در بیانیه این سازمان آمده است: «محتوای درون این کانال‌ها و گروه‌ها طبق سند قوانین و شرایط استفاده از پیام‌رسان، به عنوان مصداق محتوای عمومی معرفی شده است. بنابراین محتوای عمومی مورد اشاره در این سامانه با هدف شناسایی و حذف محتویات کلاهبرداری مانند فیشینگ و لینکهای مضر و محتواهای غیراخلاقی مورد بررسی قرار می‌گیرد. این محتوای نامناسب با گزارشهای واصله کاربران یا از طریق ابزارهای هوش مصنوعی (متن‌کاوی) می‌تواند شناسایی شده و برای بررسی بیشتر در سامانه قرار بگیرد.»

در ادامه سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرده که با بررسی بخش‌های مختلف این سامانه مشخص شد که اپراتور امکان مشاهده اطلاعات خصوصی کاربر ارسال‌کننده محتوا در کانال ها و گروه های عمومی مانند آیدی کاربر، نام ارسال کننده و  شماره‌تلفن را ندارد.

در نتیجه هم این سازمان تاکید کرده که با توجه به این توضیحات، در این مورد هیچگونه نقض حریم خصوصی مشاهده نشده و امنیت استفاده کاربران از پیام‌رسان بله همانند گذشته تامین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا