ایران

رئیس بنیاد شهید در واکنش به هک این بنیاد : از بی سلیقگی هکر‌ها تعجب می‌کنم 

آی‌تی‌ایران- رئیس بنیاد شهید در حاشیه امروز (۲۸تیر) هیئت دولت در واکنش به هک این بنیاد در ابتدای هفته اعلام کرد که این سازمان اطلاعات و اسناد مهم و محرمانه‌ای نداشته که هکر‌ها بخواهند به آن دست پیدا کنند و تمام اطلاعات این بنیاد مربوط به خدمات است که به خانواده ایثارگران ارائه می‌شود.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، با ابراز تعجب از هک این بنیاد گفت:‌« من تعجب می‌کنم که هکرها این بنیاد را برای هک انتخاب کرده‌اند چون ما اطلاعات حساسی نداریم. از بی‌سلیقگی هکرها تعجب می‌کنم، چرا که اینقدر سازمان‌های راهبردی در کشور وجود دارد و بعد یک سازمان خدماتی را برای هک انتخاب کرده‌اند.»

قاضی‌زاده تاکید کرد که این هک تنها باعث شده ارائه خدمات هوشمند به خانواده ایثارگران دچار اختلال شود و آنها به رویه ارائه خدمات به شکل کاغدی روی بیاورند.

هفته گذشته یک گروه هکری به نام «بختک» اعلام کردکه «همه سیستم‌ها، اطلاعات و بک‌آپ‌های ستاد مرکزی» بنیاد شهید را حذف کرده است.

در نهایت ۲۴ تیر ماه بنیاد شهید و امور ایثارگران در بیانیه‌ای حمله هکری به سرورهای این نهاد را تأیید کرد.در این بیانیه بنیاد شهید اعلام کرده بود که کارشناسان فنی در حال راه‌اندازی مجدد سیستم‌ها و سامانه‌ها هستند و سامانه‌های اطلا‌ع‌رسانی و خدماتی پس از اطمینان از امنیت کامل بار دیگر در دسترس قرار خواهند گرفت.

بنیاد شهید در بیانیه‌ خود تاکید کرده بود که «هم‌زمان با جا‌به‌جایی صورت‌گرفته در ساختمان ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران و تغییرات ایجادشده در زیرساخت‌های حوزه فناوری اطلاعات، در روزهای گذشته سامانه‌های اینترنتی این بنیاد با حملات سایبری رو‌به‌رو شده است.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا