دیوار

اپلیکیشن «دیوار» از گوگل پلی حذف شد

آی‌تی ایران- اپلیکیشن دیوار به دلیل تحریم‌های آمریکا از فروشگاه گوگل پلی حذف کرده است. طبق اطلاعیه‌ای که دیوار روی وبلاگ خود منتشر کرده اپلیکیشن دیوار از شب سه‌شنبه ۲۳ خرداد به دلیل تحریم‌های دولت آمریکا از گوگل پلی (فروشگاه رسمی اپلیکیشن گوگل) حذف شده است.

دیوار اعلام کرده در ایمیلی که گوگل برای این شرکت ارسال کرده، اعلام شده که این اقدام با استناد به ماده ۱۶.۵ «توافقنامه توسعه‌دهندگان» صورت گرفته که به تحریم‌های وضع شده از سوی دولت آمریکا اشاره دارد. دیوار نسبت به این اقدام گوگل پلی ابراز نگرانی کرده و گفته است که حذف اپلیکیشن رسمی دیوار از گوگل‌پلی می‌تواند باعث انتشار بدافزارها با سوءاستفاده از عنوان و برند دیوار در فروشگاه رسمی گوگل و تضییع حقوق کاربران‌ شود.

دیوار در پایان تاکید کرده است که از همه ابزارهای قانونی برای حل این مشکل استفاده خواهد کرد تا اپلیکیشن دیوار بتواند بار دیگر به گوگل‌پلی بازگردد. دیوار توصیه کرده که تا زمان حل این مشکل کاربران می‌توانید از صفحه دانلود دیوار برای اطلاع از روش‌های نصب و به‌روز‌رسانی اپلیکیشن استفاده کنند.

این اولین بار نیست که اپلیکیشن‌های ایرانی به دلیل تحریم آمریکا از گوگل پلی حذف می‌شوند. مرداد ماه سال گذشته نیز گوگلپلی حساب «شیپور» را بدون اطلاع قبلی مسدود کرد. در آن زمان مدیرعامل شیپور اعلام کرد که این اقدام گوگل در راستای تحریم‌های آمریکا علیه ایران رخ داده است. در آن زمان هم شیپور اعلام کرد که تلاش می‌کند تا از مسیرهای بین‌المللی این اپلیکیشن را به روی گوگل‌پلی بازگرداند، اما تاکنون این شرکت موفق به این کار نشده است.

حذف اپهای ایرانی از فروشگاه گوگل پلی در حالی اتفاق می‌افتد که در پاییز سال گذشته به دنبال اعمال محدودیت‌های اینترنتی، وزارت خزانه‌داری آمریکا برخی تحریم‌های تکنولوژی و اینترنتی علیه کاربران ایرانی را لغو کرد. یکی از پیامد‌های این لغو تحریم‌ها دسترسی گسترده‌تر به سرویس‌های گوگل بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا