ایران

راه‌اندازی سیستم هوش مصنوعی برای نظارت بر تاکسی‌های تهران

رییس سازمان تاکسیرانی از راه‌اندازی سیستم هوش مصنوعی برای نظارت بر تاکسی‌ها خبر داد.

وحدت‌کار در مورد نظارت بر تاکسیرانان نیز با بیان این‌که ما به دنبال نظارت و کنترل هوشمند تاکسیرانان با استفاده از روش‌های جدید و مبتنی بر هوش مصنوعی هستیم، تصریح کرد: بر همین اساس مدل‌هایی را طراحی کردیم که مبتنی بر نظارت هوشمند است و مدل به گونه‌ای است که این روش نظارتی سودآوری بیشتری برای ناوگان ایجاد می‌کند.

وی در مورد چرایی نظارت بر تاکسیرانان بیان کرد:  بخش قابل توجهی از تاکسی‌ها در خدمت مردم نیستند و وقتی بررسی می‌شود متوجه می‌شویم که این افراد خودروی تاکسی را برای جابه‌جایی بار مغازه های خود و یا ورود به محدوده طرح ترافیک استفاده می کنند. در این شرایط در واقع در خدمت شهروندان نیستند.

مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران افزود:  مدل نظارتی هوشمند عملا تاکسیران را از غیر تاکسیران تمیز می دهد و این امر علاوه بر ارتقای کارایی سیستم، امکان پشتیبانی بیشتر از تاکسیران در امور رفاهی و معیشتی از جمله تأمین های بیشتر بیمه ای و … را به همراه خواهد داشت.

وحدت کار اضافه کرد: برخی می‌گویند خودروی تاکسی در مالکیت فرد است و سازمان نمی‌تواند بر آن نظارت کند؛ اما در پاسخ باید بگویم که اگر تاکسی شخصی است پس نمی‌تواند از خدمات سازمان تاکسیرانی همچون طرح ترافیک و سوخت اضافه بهره‌مند شود.

مدیرعامل شرکت تاکسیرانی شهر تهران در پاسخ به این سوال که چگونه از فعالیت تاکسی‌ها با خبر می‌شوید؟، اظهار کرد: با استفاده از روش‌های هوشمند که در حال حاضر هم در شرکت‌های مسافری اینترنتی وجود دارد می‌توان نسبت به کنترل تاکسی‌های فعال و غیرفعال اقدام کنیم.

وی با بیان این‌که در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توان این نظارت و کنترل هوشمند تاکسی‌ها را اجرایی کرد، گفت: به جای روش‌های سنتی که از ده ها سال پیش باقیمانده، باید از روش‌های اجرایی نوین استفاده کنیم که در حال طراحی یک اپلیکیشن در سازمان فناوری هستیم که به صورت تحولی و نوآورانه مدل نظارتی ما را پیاده‌سازی کنند.

 

منبع
فردای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا