شبکه‌های اجتماعی

به زودی آواتارهای تیک‌تاک با هوش مصنوعی تولید می‌شود

تیک تاک این روزها سعی دارد قابلیتی را به پلتفرم خود اضافه کند که امکان خلق آواتارها با فناوری هوش مصنوعی را برای کاربران فراهم می‌کند.  

این قابلیت که خبر آن با افشاگری مت ناوارا، یکی از فعالان حوزه فناوری در فضای وب منتشر شد، با نام AI Avatars شناخته می‌شود و در قالب یک ابزار کاربردی و تقریبا شبیه به اپلیکیشن‌های یادگیری ماشینی همانند Midijourney یا Lensa در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.  

این ابزار به گونه‌ای طراحی شده که کاربر ابتدا بین ۳ تا ۱۰ تصویر از خود را آپلود می‌کند و یکی از پنج استایل هنری، یکی از انتخاب می‌کند. سپس، ظرف چند دقیقه تا ۳۰ آواتار مجزا توسط این ابزار تولید خواهد شد که کاربر می‌تواند از میان این آواتارها، یک یا چند آواتار را انتخاب و دانلود و به عنوان تصویر پروفایل خود استفاده کند.

اگرچه در این ابزار هوش مصنوعی، استایل‌های کمتری نسبت به آنچه در Lensa وجود دارد، مشاهده می‌شود اما خروجی کار و آواتار ایجاد شده، رضایت‌بخش خواهد بود. بنابراین، انتظار می‌رود این قابلیت در تیک‌تاک بسیار محبوب شود.  

به همین روی و با توجه به استقبال بالای پیش‌بینی شده، کاربران تیک‌تاک تنها یک بار در روز می‌توانند از این ابزار هوش مصنوعی استفاده کنند.  

اگرچه تصاویری که توسط این ابزارهای هوش مصنوعی تولید می‌شوند، بی‌ضرر و بدون مشکل به نظر می‌رسند اما اخیرا بحث‌های زیادی پیرامون عملکرد و خروجی آنها مطرح شده است.  

اخیرا بسیاری از هنرمندان انتقادها و شکایت‌هایی را نسبت به Lensa و Midijourney مطرح و عنوان کرده‌اند این ابزارهای هوش مصنوعی، کارها و تولیدات آنها را نمونه‌برداری کرده و گاهی اوقات، بیش از حد این الگوبرداری در خروجی آنها مشاهده می‌شود.  

در اوایل سال جاری میلادی، سازمان Getty شکایتی را علیه Stable Diffusion ثبت کرد و مدعی شد این شرکت، اطلاعات آن را برای تولید آثار هنری خود مورد استفاده قرار می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا