ایران

دریافت شماره شبا بانک سپه

قصد داریم در این جا در مورد بانک سپه و چگونگی دریافت شماره شبا بانک سپه صحبت کنیم و این موضوع که شماره ی شبا بانک سپه چه کاربرد‌هایی دارد اشاره کنیم.

بانک سپه بزرگ‌ترین و اولین بانک دولتی ایران است که سهام بانک به طور کامل در دست دولت ایران می‌باشد. بانک سپه در سال ۱۳۰۴ با نام پهلوی قشون شروع به کار کرد و هدف این بانک رفع کردن احتیاجات ایران در امور تجاری و اقتصادی پایه گذاری شده بود. مهمترین فعالیت‌های بانک سپه در صحنه بین الملل خدماتی از جمله افتتاح انواع حساب‌های سپرده، انجام نقل و انتقال پول، افتتاح اعتبار اسنادی، ابلاغ اعتبار اسنادی، پوشش اعتبارات اسنادی، تأیید اعتبار اسنادی، صدور ضمانت نامه‌های ارزی است.

باید اشاره کرد که بانک سپه همانند بانک ملی دارای موزه اختصاصی سکه است که یکی از غنی‌ترین موزه‌های سکه خاورمیانه به شمار می‌رود و در این جا سکه‌های مختلف از دوره‌های تاریخی ایران مشاهده می‌کنید. یکی از چشم انداز‌های بانک سپه در سال ۱۴۰۰ این است که به عنوان انتخاب اول مشتری شناخته شود و در بیانه‌ای که داده است اظهار داشته که این بانک با رعایت اصول بانک داری بدون ربا، اصول حرفه‌ای مشتری مداری و اطمینان در به کارگیری اصول امنیت اطلاعات در بانک داری و کمک به ارتقا رفاه جامعه، در پی ایجاد چهره‌ای مثبت و مطلوب در جامعه است. از دیگر خدمات بانک سپه برای سال جدید داشتن سررسید هوشمند بانک سپه است که به منظور تکمیل سبد محصولات متنوع خود، برنامه تقویم اختصاصی خود را با عنوان «سر رسید هوشمند سپه» با ویژگی‌های منحصر به فرد تهیه و در اختیار هموطنان قرار داده است.

شماره شبا بانک سپه چیست؟

با ورود سیستم تسویه ناخالص آنی یا «ساتنا» و سیستم تبادل الکترونیکی یا همان «پایا» در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، امکان انتقال پول از هر حساب در هر بانکی به هر حساب دیگری در بانکی دیگر به صورت الکترونیکی وجود دارد. بنابراین با راه اندازی این دو سیستم می‌توان گفت که انتقال پول به یک حساب در بانک دیگر همان قدر ساده شده است که دریافت پول و سپرده گذاری در یک حساب در همان بانک ساده است. در نتیجه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای تسریع در واریزی به حساب مقصد، ساختار یک شناسه منحصر به فرد برای هر حساب در هر شعبه از هر بانک را تعیین کرده است.

از شماره شبا به جز انتقال پول به بانک‌های داخلی امکان نقل و انتقالات به خارج از کشور میسر است. اکنون سریع‌ترین و مطمئن‌ترین راه برای هرگونه انتقال وجه از طریق شماره شبا خواهد بود و در صورت وجود هرگونه اشتباه هنگام ورود به آن، سیستم‌های بانکی از اشتباه مشتری هنگام وارد کردن شبا یا اشتباه کارمند بانک هنگام وارد کردن اطلاعات مطلع می‌شود و آن را گزارش می‌دهد. در این گونه نقل و انتقلات ذکر هرگونه مشخصات از جمله: نام بانک، نام یا کد شعبه، نوع حساب و یا اطلاعات نظیر آن نیاز نیست و وجه به صورت الکترونیکی برایتان حواله می‌شود.

شماره ی شبا یک شماره‌ای شامل ۲۴ رقم می‌باشد و اول این شماره از حروف IR به کار برده می‌شود که نشان دهنده نام اختصاری بین المللی ایران می‌باشد و همچنین وجود ارقام کنترلی در این شناسه که برای جلوگیری از خطا در مقابل شماره شناسایی هر بانک قرار داده شده است. به این ترتیب می‌توانید بدون نیاز به اطلاعات دیگر در یک حساب، به راحتی مبالغ مورد نیاز را از یک حساب به حساب دیگر منتقل کنید.

دریافت شماره شبای بانک سپه

برای دریافت شماره شبا بانک سپه شما می‌توانید با مراجعه حضوری به بانک و دستگاه پز و یا مراجعه غیر حضوری از طریق اینترنت اقدام کنید. تمامی مشتریان بانک سپه می‌توانند شماره ی شبا مرتبط با حساب خود را از طریق روش‌های رایج زیر دریافت کنند:

  • دریافت شناسه شبا بانک سپه از طریق پیامک
  • دریافت شماره شبا بانک سپه از طریق سامانه تهران شارژ
  • دریافت شناسه شبا از طریق وب سایت بانک سپه
  • تبدیل شماره ی حساب بانک سپه به شبا
  • دریافت شماره حساب بانک سپه از طریق خود پرداز

دریافت شماره شبا ازطریق سامانه بانک سپه

برای دریافت شماره ی شبا بانک سپه از طریق سامانه ابتدا باید سامانه بانک سپه را در اینترنت جستجو کنید و بعد با وارد کردن شماره ی حیاب خود می‌توانید شماره ی شبا را دریافت کنید.

دریافت شماره شبا ازطریق حساب بانک سپه

برای به دست آوردن شماره ی شبا بانک سپه برای هر یک از حساب‌هایتان فقط کافیست شماره ی حساب مورد نظر خود را وارد کنید و سایت رده این امکان را برای شما فراهم آورده است تا با راحت‌ترین راه ممکن به شماره شبا بانک سپه دست پیدا کنید. در مرحله اول باید سایت رده را در اینترنت جستجو کنید و پس از انتخاب بانک سپه و ورود به درگاه سایت، با وارد کردن شماره ی حساب بانک سپه در کادر و پرداخت هزینه ی کارمزد بانکی به راحتی می‌توانید شماره شبا را دریافت کنید و نام دارنده مقصد را مشاهده خواهید کرد. فقط از وارد کردن شماره ی حساب اطمینان حاصل کنید.

دریافت شماره شبا ازطریق شماره کارت بانک سپه

دریافت شماره ی شبا بانک سپه از طریق کارت امکان پذیر نمی‌باشد و جزو معدود بانک‌هایی است که از این قابلیت بی‌بهره است.

دریافت شماره شبا بانک سپه از طریق پیامک

با ارسال پیام کوتاه به سامانه پیامکی و شماره گیری ۳۰۰۰۶۶ می‌توانید شماره شبا بانک تجارت را به راحتی دریافت کنید.

معرفی چند سامانه ی خدمات اینترنتی

در این قسمت به چند سایت کاربردی که برای به دست آوردن شماره ی شبای بانک سپه طرحی شده‌اند اشاره می‌کنیم: رده، بانک اول، تهران شارژ، اینفو، بنکر و… که برای آسودگی کاربران بانک سپه طراحی شده‌اند و مشتریان می‌توانند به راحتی و در خانه بدون نیاز به مراجعه به بانک سپه و یا خودپرداز بانک سپه شماره ی شبا ی خود را دریافت کنند به خصوص در شرایط پر خطر فعلی و با وجود محدودیت‌هایی که در سراسر دنیا حاکم شده است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا