ایران

کشف یک معدن لیتیوم با ظرفیت ۸.۵ میلیون تن در ایران

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در ادامه از کشف ذخیره لیتیوم در همدان خبر داد و گفت این دو محدوده اکتشافی لیتیوم در همدان نیاز به سرمایه‌گذار دارد.

وی با بیان اینکه متقاضی برای سرمایه‌گذاری در این معادن لیتیوم وجود دارد و تأییدیه وجود لیتیوم دریافت شده و گواهی کشف و پروانه بهره‌برداری نیز اخذ خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود تا دو سال آینده بتوان این معدن را راه‌اندازی کنیم. لازم به ذکر است که کشف این معدن چهار سال زمان برد.

گستره این دو معدن ۵ تا ۶ کیلومتر مربع و به اندازه مساحت دشت قهاوند است ادامه داد: در حال حاضر در مرحله بررسی بهره‌گیری از تکنولوژی دوکشور توسعه یافته برای استخراج آن هستیم.

فرآوری این اکتشاف در باتری لیتیومی در گوشی تلفن همراه، صنایع پیشرفته و الکترونیکی به کار برده می‌شود که هم جنبه صادراتی و هم قابلیت استفاده در داخل کشور را دارد. میزان ذخیره قطعی این محدوده ۸ میلیون و ۵۰۰ هزارتن کانسنگ لیتیوم است.

 در جهان امروز این فلز استراتژیک و با ارزش به عنوان یکی از نیازهای تکنولوژی روز محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. یکی از معادن منحصر به فرد سنگ های مرمریت دگرگونی دنیا در استان اصفهان شهرستان میمه قرار دارد. از خردایش سنگ های این معدن پودرسنگ سفید و یکدست به نام پودرسنگ جوشقان تولید می شود. این محصول در استحکام و زیباسازی نماشسته ساختمان های ویلایی کاربرد موثری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا