آپارات

بیش از ۳۰ میلیون دقیقه بازدید از «فیلیمومدرسه» در سال ۱۴۰۱

درس و مدرسه مدت‌هاست که دیگر تنها به همان کلاس‌های همیشگی محدود نمی‌شود و شیوه‌های نوین آموزشی باعث شده تا دانش‌آموزان علاوه بر مدرسه در فضاهای دیگر هم پای کلاس درس بنشینند و تحصیل را در قالب‌های دیگری تجربه کنند؛ خاصه در شرایط بحرانی تعطیلی مدارس!

«فیلیمومدرسه» که شاید اولین مدرسه کمک آموزشی برخط در کشور بود و برای پیش دبستانی و پایه اول تا نهم طراحی شد، امسال هم توانست دانش‌آموزان زیادی را به شکل مجازی دور هم جمع کند.

مرور آمار فعالیت این پلتفرم کمک آموزشی در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که کاربران بیش از ۳۰میلیون دقیقه در «فیلیمو مدرسه» حاضر شدند و درس خواندند تا شعار «تحول و کیفی‌سازی آموزش» با هدف «عدالت آموزشی» تا حدودی محقق شده باشد. در این میان ۲۰ هزار دقیقه محتوای درسی تولید شده و ۱۲ هزار دقیقه هم به محتوای تولیدی در حوزه مهارتی اختصاص دارد.

تهران در صدر

مطابق آمار اعلامی «فیلیمو مدرسه» از ۳۰ میلیون دقیقه تماشای آنلاین محتوای آموزشی، تهرانی‌ها با ۵۳درصد و اصفهانی‌ها با ۱۱درصد، بیشترین میزان استفاده از این مدرسه کمک آموزشی برخط را داشته‌اند. دانش آموزان مشهدی، کرجی، شیرازی نیز در رده‌های بعدی قرار دارند. همچنین بیشتر از ۳ هزار دانش آموز از ساکنین مناطق دور از مرکز (محروم) هم به صورت رایگان از محتوای فیلیمو مدرسه بهره‌مند شده‌اند. بر همین اساس ۱۸۶۳ دانش‌آموزِ تحت حمایت خیریه‌های کشور هم از مخاطبان این پلتفرم آموزشی در سال ۱۴۰۱ بودند.

همچنین با توجه به مشکلاتی که برای دختران دانش آموز در افغانستان پیش آمد و اعلام خبر استفاده رایگان دانش آموزان افغانستانی از فیلیمو مدرسه، در سه ماهه زمستان بیش از ۸هزار کاربر افغانستانی با حضور در مدرسه کمک درسی آنلاین فیلیمو، از امکانات آموزشی آن بهره‌مند شدند.

جمعه تعطیل نیست!

بر اساس گزارش فیلیمومدرسه، از میان دروس ارائه شده، درس ریاضی با ۳۹ درصد در رتبه اول مطالعه دانش‌آموزان پایه‌های اول تا ششم قرار گرفته است. همچنین درس علوم با ۳۱ درصد و فارسی با ۲۱ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند. در پایه هفتم تا نهم هم ریاضی با ۳۱.۲ درصد همچنان بیشترین آمار بهره‌برداری را به خود اختصاص داده و بعد از آن هم علوم با ۲۳ و درس اجتماعی با ۱۴.۲ درصد در جایگاه بعدی مراجعه دانش‌آموزان قرار گرفته است.

اوج ساعت مرور و درس خواندن دانش‌آموزان هم بین ساعت  19 تا ۲۰ است و جمعه‌ها نیز پرترافیک‌ترین روز هفته برای مراجعه و مرور دروس آموزشی را به خود اختصاص داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا