اپلموبایل

تنها نسخه‌های پرو آیفون 15 به وای‌فای 6E مجهز می‌شوند

اسناد به دست آمده نشان می‌دهد که اپل احتمالا از فناوری ارتباطی وای‌فای 6E تنها در مدل‌های پرو آیفون 15 استفاده خواهد کرد. 

شایعه‌ای که نشان از زیاد شدن اختلاف قابلیت‌ها در مدل‌های پرو و معمولی آیفون 2023 اپل دارد. در این اطلاعات که توسط وب‌سایت MacRumors منتشر شده، تصاویری شماتیک از آیفون 15 را نشان می‌دهد که در آن، خطوط آنتن مدل‌های پرو با مدل‌های معمولی متفاوت است. 

این یعنی، اپل قصد دارد تا در مدل‌های آیفون 15 و آیفون 15 پلاس، از همان فناوری وای‌فای6 که پیشتر در مدل‌های قدیمی‌تر گوشی‌های این شرکت به‌کار رفته، استفاده کند و وای‌فای 6E را تنها در آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس جای دهد. 

در حال حاضر، برخی از دستگاه‌های جدید اپل همانند مک مینی و مک بوک پرو مجهز به تراشه M2 و آیپد پرو از فناوری وای‌فای 6E برخوردارند اما همچنان دستگاه‌های مجهز به این قابلیت، محدود هستند. 

این استاندارد ارتباطی در صورت استفاده در دستگاه‌ها، می‌توانند سرعت اتصال بالاتر و تاخیر کمتر را نسبت به وای‌فای 6 ارائه دهد. البته بهره‌مندی از این قابلیت، نیازمند داشتن یک روتر وای‌فای 6E است. 

البته این روزها بسیاری از کاربران از این نوع روتر جدید استفاده نمی‌کنند و هنوز استفاده از آن شایع نشده است. بنابراین، حذف آن در مدل‌های آیفون 15 و آیفون 15 پلاس، احتمالا برای بخش زیادی از کاربران چندان حائز اهمیت نخواهد بود. 

باتوجه به اطلاعات وب‌سایت MacRumors، اپل در گذشته چنین رویه‌ای نداشته و هرگز استانداردهای وای‌فای را به مدل‌های پرو محدود نمی‌کرد. قبل از خانواده آیفون 14، تفاوت‌های میان مدل‌های پرو و معمولی آیفون محسوس نبود و عمده تفاوت‌ها در قابلیت‌های عکاسی بود. 

اما از سال گذشته، اپل تغییر رویکرد داد و وجوه تمایز میان مدل‌های پرو و معمولی آیفون بیشتر شد. برای نمونه، آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس، مجهز به پردازنده A16، بریدگی جزیره پویا (Dynamic Island) و نمایشگر پرو دیسپلی عرضه شد که در مدل‌های معمولی خبری از اینها نبود. 

حال به نظر می‌رسد که قرار است این تفاوت‌ها بیشتر از این‌ها باشد و مدل‌های پرو با قابلیت‌های متمایز چشمگیرتری وارد بازار شوند. 

برخی منابع خبری نیز طی روزها و هفته‌های اخیر مدعی شدند که آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس با فریمی‌تیتانیومی‌و حافظه رم بیشتر برای اجرای همزمان چند کار عرضه خواهند شد که اینها در مدل‌های معمولی استفاده نخواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا