اپلواقعیت مجازی

اپل به دنبال ساخت یک هدست واقعیت ترکیبی ارزان‌قیمت

ورود اپل به حوزه واقعیت ترکیبی و تصمیم این شرکت برای عرضه هدستی مبتنی بر این فناوری، بر کسی پوشیده نیست. محصولی که طبق گزارش بلومبرگ قرار است با قیمت تقریبی ۳۰۰۰ هزار دلار که تقریبا دو برابر هدست کوئست پرو متاست، وارد بازار شود.  

اما طبق آخرین شنیده‌ها، مهندسان اپل این روزها در حال طراحی و توسعه نسخه ارزان‌قیمتی از این هدست واقعیت ترکیبی هستند که گفته می‌شود با قیمتی تقریبا برابر با محصول شرکت متا به دست خریداران خواهد رسید.

طرحی که احتمالا با استفاده از قطعات ارزان‌تر و دوربین‌های کمتر محقق خواهد شد. با این حال، هدست ارزان‌قیمت اپل همچنان به نمایشگرهای داخلی ۴K مجهز خواهد بود اما از پردازنده‌هایی با سرعت نسبتا پایین‌تر بهره خواهد برد.  

گفته می‌شود که در این هدست جدید، خبری از فن‌های داخلی نیز که برای خنک‌سازی طراحی شده‌اند، نخواهد بود. همچنین در هدست ارزان‌قیمت اپل، تنظیم میدان دید به صورت دستی انجام خواهد شد، این در حالیست که در مدل پیشرفته و گران، این فرآیند به صورت خودکار و به لطف یک موتور صورت می‌گیرد. از دیگر تفاوت‌ها نیز می‌توان به عدم استفاده از تراشه وایرلس H۲ برای برقراری ارتباط بهتر با ایرپاد در مدل ارزان‌قیمت اشاره کرد.  

در همین رابطه، بلومبرگ اخیرا در گزارشی نوشت اپل مشغول طراحی و ساخت تراشه وای‌فای و بلوتوث اختصاصی خود است که احتمالا در سال ۲۰۲۵ در محصولات این شرکت استفاده خواهد شد. برخی منابع خبری نیز گزارش دادند که اپل از یک تراشه جایگزین و ارزان‌تر برای کاهش قیمت این هدست، در آن استفاده خواهد کرد.

با این حال، منابع مطلع می‌گویند که ساخت این هدست ارزان‌قیمت در آغاز راه خود قرار دارد و هنوز حتی نمونه اولیه آن نیز تولید نشده است. بلومبرگ مدعی شد که تیم هزار نفره گروه توسعه فناوری اپل در حال ساخت دو هدست هستند که احتمالا در سال ۲۰۲۵ عرضه خواهند شد.  

البته در این میان، برخی‌ها نیز از تصمیم این شرکت برای ساخت عینک‌های واقعیت مجازی نیز خبر دادند و مدعی شدند در آینده نزدیک، این محصول جای گوشی‌های آیفون این شرکت را خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا