اپلموبایل

اعتراف تیم کوک به استفاده از سنسورهای دوربین سونی در آیفون

تیم کوک، مدیرعامل اپل در توییتر اعلام کرد که این شرکت از سنسورهای دوربین سونی در آیفون‌های خود استفاده می‌کند.  

کوک در این توییت نوشت: بیش از یک دهه است که با سونی برای تولید حسگرهای دوربین پیشرفته در جهان برای گوشی‌های آیفون همکاری می‌کنیم. وی به همراه این توییت، عکسی را نیز منتشر کرد که نشان می‌دهد در حال بازدید از گروه تولیدکننده سنسورهای دوربین در شرکت سونی است.  

اپل به ندرت درباره قطعات سخت‌افزاری مورد استفاده در گوشی‌های آیفون خود صحبت می‌کند و انتشار این توییت و تصویر که نشان می‌دهد این شرکت بیش از یک دههه از سنسورهای دوربین سونی استفاده می‌کند، قابل توجه است.  

اپل غالبا اطلاعات محدودی از دوربین آیفون‌ها را در وب‌سایت خود منتشر و تنها به داده‌هایی همچون وضوح، دیافراگم و میدان دید بسته می‌کند. با این حال، گزارش‌های متعددی طی سال‌های اخیر به استفاده اپل از سنسورهای دوربین ساخت سونی اشاره داشته‌اند.  

برای نمونه، وال استریت ژورنال طی گزارشی در سال ۲۰۱۵ اعلام کرد که اپل از دو سنسور سونی در آیفون ۶ استفاده می‌کند و حتی در کالبدشکافی‌های iFixit به شماره مدل‌هایی از سنسورهای این شرکت اشاره شده است.  

بر اساس گزارش Nikkei Asia، سونی در حال حاضر شرکتی پیشگام در بازار سنسورهای تصویر به شمار می‌رود و تا سال گذشته، حدود ۴۴ درصد از سهم بازار سنسور CMOS را در اختیار داشت. به دنبال این شرکت، سامسونگ با ۱۸.۵ درصد، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است.

 بازدید تیم کوک از سونی نشان می‌دهد که این همکاری به این زودی‌ها پایان نمی‌یابد و گزارش‌ها حاکی از آن است که سونی در حال توسعه سنسورهای دوربین جدیدی برای آیفون‌های بعدی اپل است.  

گفته می‌شود سونی اخیرا یک سنسور تصویری جدیدی را تولید کرده که از معماری نیمه‌هادی جدیدی برای جذب نور بیشتر و تنظیم بهینه نوردهی بهره می‌برد. انتظار می‌رود که اپل از این سنسورها، در نسل جدید آیفون‌های خود استفاده کند؛ هرچند سونی این سنسور را در اختیار دیگر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند نیز قرار خواهد داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا