اینترنتتکنولوژی

سرویس اینترنتی استارشیلد استارلینک برای دولت‌ها رونمایی شد

ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس از راه‌اندازی سرویسی جدید تحت عنوان استارشیلد (Starshield) خبر داد که به طور خاص برای استفاده دولت‌ها طراحی شده است.  

این شبکه ماهواره‌ای جدید مبتنی بر فناوری اینترنت استارلینک خواهد بود که اینترنت پرسرعت را از طریق ماهواره‌های مستقر در مدار به دیش‌ها یا همان پایانه‌های روی زمین ارسال می‌کند. اسپیس ایکس اخیر یک تب جدید Starshield را به وب‌سایت خود اضافه کرده است.  

با این حال، اطلاعات منتشرشده نشان می‌دهد که سرویس استارشیلد با استارلینک که در حال حاضر از ۳۲۰۰ ماهواره در مدار پایین زمین تغذیه می‌شود، تفاوت‌هایی خواهد داشت.  

اسپیس ایکس در این رابطه گفت: استارلینک برای استفاده کاربران عمومی‌و کسب و کارها طراحی شده اما استارشیلد توسط دولت‌ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

طبق آنچه در وب‌سایت اسپیس ایکس آمده، اگرچه در سرویس استارلینک، داده‌های کاربران رمزگذاری می‌شود و از امنیت بالایی برخوردار است اما انتظار می‌رود که استارشیلد سطح بالاتری از امنیت را برای برآورده کردن نیازهای دولت‌ها ارائه دهد.

در بخش انتهایی وب‌سایت اسپیس ایکس آمده که در حال کار با وزارت دفاع ایالات متحده و چند نهاد دیگر است تا عملکرد این سرویس را برای ارائه اینترنت در فضا و زمین، اثبات کند.  

نیروی هوایی ایالات متحده در ژانویه امسال، قراردادی ۱۰۲ میلیون دلاری را با اسپیس ایکس منعقد کرد تا از توانایی‌های این شرکت برای ارسال محموله‌های ظامی‌و کمک‌های بشردوستانه در سراسر جهان استفاده کند.  

اسپیس ایکس همچنین طی قراردادی ۲ میلیون دلاری را نیروی هوایی آمریکا، متعد شد تا اینترنت استارلینک را برای ساکنان کشورهایی در اروپا و آفریقا ارائه دهد.  

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. 정품 비아그라,비아그라구매,비아그라구입,처방전없이 초간편주문.합리적인가격.비아그라 퀵배송,비아그라온라인약국,시알리스.각종 발기부전치료제 판매 전문 온라인스토어 13년동안 단 1건도 가품판매에 관한 스캔들이 없는 믿을수 있는 스토어 입니다.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا