استارتاپایران

کاهش ۲۹ درصدی استخدام نیروی انسانی در صنعت دیجیتال

آژیر بحران نیروی انسانی به صدا درآمد.

اختلال و قطعی اینترنت علاوه بر کاهش استخدام، روی تعدیل نیرو و توقف استخدام در برخی حوزه‌ها نیز تاثیر بیشتری گذشته است. در مدت گذشته گزارش‌های مختلفی منتشر شده که نشان می‌‌دهد که تنها فیلتر اینستاگرام باعث تعدیل نیرو در بخش‌ها دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات شده است. 

گزارش ایران‌تلنت نیز نشان می‌دهد که محدودیت‌های اخیر اینترنت نیز روی تعدیل نیرو و کاهش استخدام در حوزه تبلیغات و بازاریابی تاثیر گذار بوده است. 

آسیه حاتمی در این زمینه توضیح می‌دهد: «محدودیت اینترنت حداقل کاهش تقاضای استخدام را در شغل‌های مربوط به تحقیق و توسعه با ۱۱ درصد داشته است. حداکثر تقاضای استخدام هم مربوط به شغل‌های طراحی گرافیک است که در این زمینه کاهش تقاضای ۴۳ درصدی اتفاق افتاده است. همچنین در زمینه تبلیغات و بازاریابی نیز ۲۹ درصد و برنامه‌نویسی ۲۱ درصد کاهش تقاضای استخدام رخ داده است.»

اما چرا در شرایط ناپایدار این روزها شرکت‌ها در اولین‌ گام برای عبور از بحران به سراغ تعدیل نیروی انسانی و توقف استخدام جدید می‌روند. 

حاتمی در پاسخ به این سوال گفت: «هر زمان که یک شرایط عدم اطمینانی به وجود می‌اید شرکت‌ها رفتارهای خاصی از خود نشان می‌دهند. در مورد محدودیت‌های بیش از دوماه اینترنت هم دقیقا همین اتفاق رخ داده است. شرکت‌ها چون می‌بینند که به دنبال محدودیت اینترنت امکان توسعه و تغییری را ندارند و برای اینکه بتوانند هزینه خود را کنترل کنند یا دست به تعدیل نیرو می‌زنند یا نیروی جدیدی استخدام نمی‌کنند.»

به گفته حاتمی در اتفاق‌های اخیری که شرایط کشور با آن روبه‌رو بوده ۹ درصد شرکت‌ها به سمت تعدیل نیرو رفته و ۱۴ درصد نیز استخدام جدید را متوقف کرده‌اند. همچنین ۲۴ درصد شرکت‌ها هم روی این موضوع بازبینی انجام داده‌اند که به فعالیت خود ادامه دهند یا خیر؟ و از سوی دیگر نیز ۳۲درصد به دنبال راهکارهای جایگزی قطعی اینترنت رفته‌اند.

کاهش ۲۹ درصدی استخدام نیروی انسانی در صنعت دیجیتال

منبع
فردای اقتصاد

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

  1. این روزها یکی از اصلی ترین چالش های کسب و کارها مدیریت و حفظ نیروهای خوب در سازمان است.الان دیگه با وجود سیستم های مدیریت منابع انسانی سجایانگار خیلی راحت میتونیم منابع انسانی رو مدیریت کنیم .

  2. 정품 비아그라,비아그라구매,비아그라구입,처방전없이 초간편주문.합리적인가격.비아그라 퀵배송,비아그라온라인약국,시알리스.각종 발기부전치료제 판매 전문 온라인스토어 13년동안 단 1건도 가품판매에 관한 스캔들이 없는 믿을수 있는 스토어 입니다.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا