ایراناینترنتشبکه‌های اجتماعی

بررسی جام جهانی ۲۰۲۲ در توییتر فارسی

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ از ۲۹ آبان ماه آغاز شده و تا ۲۷ آذر به میزبانی قطر ادامه دارد. از آنجایی که تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران موفق به حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ شده از پیش از افتتاحیه جام جهانی در شبکه‌های اجتماعی گوناگون مورد صحبت قرار گرفته است.

در این گزارش از سامانهٔ تحلیل داده لایف‌وب، جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ را در توییتر فارسی مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ تعداد توییت‌های منتشر شده مربوط به جام جهانی ۲۰۲۲ و تعداد کاربران انتشاردهنده را بیان می‌کنیم و به تحلیل احساسات کاربران توییتر فارسی در روز بازی تیم ملی ایران با انگلیس و روز بازی ایران با ولز می‌پردازیم. با لایف‌وب همراه باشید.

جام جهانی ۲۰۲۲ در توییتر فارسی تا چه اندازه مورد صحبت قرار گرفته است؟

از ۲۴ آبان تا ۷ آذر ۱۴۰۱ (۱۴ روز) بیش از ۴.۵ میلیون توییت درباره جام جهانی توسط بیش از ۳۰۰ هزار کاربر توییتر فارسی منتشر شده است.

روزانه چه میزان از محتوای توییتر فارسی مربوط به جام جهانی بوده است؟

بررسی‌های لایف‌وب نشان می‌دهد هم در روز بازی تیم ملی فوتبال ایران و انگلیس یعنی ۳۰ آبان و هم روز بازی ایران و ولز یعنی ۴ آذر حدود ۱۷٪ از محتوای منتشر شده در توییتر فارسی مربوط به جام جهانی بوده است.
در حالی که در سایر روزها که تیم ملی ایران بازی نداشته، بین ۲ الی ۸ درصد از کل محتوای توییتر فارسی به توییت‌های مربوط به جام جهانی اختصاص داشته است.

طبق گزارش سامانهٔ تحلیل داده لایف‌وب روز ۲۶ آبان کمترین و روزهای ۳۰ آبان و ۴ آذر، بیشترین میزان توییت درباره جام جهانی را به خود اختصاص داده‌اند.

تحلیل عواطف و احساسات کاربران توییتر فارسی در جام جهانی ۲۰۲۲

لایف‌وب با جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها، احساسات کاربران توییتر فارسی در روزهای مسابقات فوتبال تیم ملی ایران مورد بررسی قرار داده است. در تصویر زیر، نمودار تحلیل احساس کاربران توییتر در روز ۳۰ آبان را به تفکیک ساعت مشاهده می‌کنید.

تحلیل بازی ایران انگلیس
تحلیل بازی ایران انگلیس

قسمت زرد رنگ زمان بازی جام جهانی فوتبال ایران – انگلیس را نشان می‌دهد:

با شروع گل زدن‌های تیم ملی انگلیس به ایران، خشم کاربران توییتر افزایش پیدا کرده و هم‌زمان با افزایش خشم، شاهد کاهش احساس امید و تحسین یا اعتماد در کاربران بوده‌ایم.

همچنین میزان احساس شادی در کاربران توییتر از ابتدای بازی ایران – انگلیس روند صعودی داشته که نشان می‌دهد تعدادی از کاربران در طی باخت تیم ملی ایران احساس شادی خود را ابراز کرده‌اند. احساس امید کاربران نیز قبل از بازی ایران و انگلیس بیشتر بوده و در طی روند بازی آرام آرام کاهش یافته است.

تصویر زیر روز ۴ آذر که تاریخ برگزاری بازی تیم ملی فوتبال ایران – ولز بود را نشان می‌دهد.

تحلیل بازی ایران ولز
تحلیل بازی ایران ولز

همان‌طور که مشاهده می‌کنید در زمان شروع بازی ایران و ولز، احساس خشم بیشتر از سایر احساسات ابراز شده و تا اواسط مسابقه، حس خشم در کاربران کاهش داشته اما از میانه‌های بازی خشم کاربران دوباره اوج گرفته است.

همچنین احساس شادی کاربران توییتر از اواخر بازی یعنی درست از جایی که تیم ملی ایران گل می‌زند، صعود چشمگیری را تجربه می‌کند و اوج می‌گیرد.

همان‌طور که اشاره کردیم در زمان بازی ایران – ولز علاوه‌بر شادی، احساس خشم نیز افزایش می‌یابد که نشان می‌دهد تعدادی از کاربران توییتر فارسی در طی برد تیم ملی فوتبال ایران، خشمگین شده‌اند.

بررسی‌های سامانه تحلیل داده لایف‌وب نشان می‌دهد هم راستا با افزایش احساس شادی در کاربران، احساس امید نیز رشد پیدا کرده است.

بنابراین در ابتدای مسابقه فوتبال جام جهانی ایران – ولز، پر رنگ‌ترین احساس در کاربران توییتر، خشم بوده که در انتهای بازی جای خود را به شادی داده است.

در این مقاله، گزارشی از تحلیل عواطف کاربران فضای آنلاین نسبت به جام جهانی ۲۰۲۲ ارائه کردیم. شما نیز می‌توانید از طریق سامانه تحلیل داده لایف‌وب، موضوعات و کلمات دلخواه خود را در فضای آنلاین مورد بررسی قرار دهید تا به بهبود کسب‌وکار خود کمک کنید.

سامانه تحلیل داده لایف‌وب چطور می‌تواند بر بهبود اوضاع سازمان‌ها یا برندها موثر باشد؟

محتوایی که کاربران در رابطه با برند، سازمان و موضوعات مرتبط با شما منتشر می‌کنند می‌تواند سودمند یا خانمان‌سوز باشد؛ این آگاهی و بازخورد شماست که حائز اهمیت است.

سامانه لایف‌وب، داده‌های فضای آنلاین و شبکه‌های اجتماعی را جمع‌آوری و تحلیل می‌کند و آن را در اختیار شما قرار می‌دهد تا از دیدگاه کاربران نسبت به برند خود و رقبایتان آگاه باشید، از موج‌های علیه سازمان پیشگیری کنید و احساس کاربران به برند خود را بسنجید.

برای دریافت نسخهٔ رایگان سامانه تحلیل داده لایف‌وب، فرم درخواست دموی رایگان لایف‌وب را پر کنید تا کارشناسان برای ارائه دموی محصولات با شما تماس بگیرند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا