شبکه‌های اجتماعی

مدیر سابق توییتر: توییتر تحت مدیریت ایلان ماسک ناامن است

یوئل راث، مدیر سابق بخش اعتماد و امنیت توییتر در اولین صاحبه عمومی‌خود پس از خروج ناگهانی از توییتر اعلام کرد که توییتر تحت ایلان ماسک، از امنیت کمتری برخوردار است. 

راث در جریان مراسمی‌که به میزبانی بنیاد Knight برگزار شد، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا هنوز معتقد است توییتر پس از تصاحب ایلان ماسک، امن‌تر شده، گفت: چنین اعتقادی ندارم. نظرات راث از آن جهت قابل تامل و دارای اهمیت است که وی یکی از معدود مدیران ارشد توییتری بود که پس از تملک این شبکه اجتماعی توسط ایلان ماسک، همواره مواردی را در خصوص آشفتگی این پلتفرم مطرح می‌کرد. 

وی که سابقه عضویت طولانی‌مدت در تیم سیاستگذاری توییتر را در کارنامه دارد، پیشتر جزییاتی را در خصوص کمپین هماهنگ ترولینگ ارائه داد که منجر به افزایش انتشار مطالب توهین‌آمیز نژادپرستانه در این پلتفرم شد. 

ایلان ماسک نیز در واکنش به این صحبت‌ها، توییت‌های خود را برجسته و به مواردی اشاره می‌کرد که این شرکت برای جلوگیری از انتشار حملات و محتوای نژادپرستانه در این شبکه اجتماعی انجام داده است. 

راث اما عنوان کرد که اگرچه در ابتدا نسبت به آینده توییتر خوشبین بود، اما عدم توجه ایلان ماسک به طی شدن روند و روال مرسوم برای تصمیم‌گیری‌ها، باعث شد تا او توییتر را ترک کند. وی گفت ایلان ماسک اعلام کرده بود که می‌خواهد یک گروه متعادل‌سازی محتوا را شکل دهد اما این فقط یک ادعا بود و رفتار او نشان داد که دوست دارد همه تصمیم‌ها را به تنها بگیرد.

راث ادامه داد صحبت‌های ایلان ماسک برای تشکیل یک شورای متعادل‌سازی محتوا که از اتخاذ تصمیم‌های خودسرانه و یکجانبه جلوگیری می‌کرد، خوب بود و من بر این اساس، نسبت به توییتر خوشبین بودم. اما در نهایت، این خوشبینی از بین رفت. 

راث همچنین به عرضه ناموفق توییتر بلو و احراز هویت پولی اشاره کرد و افزود تیم تحت هدایت وی قبل از همه به ایلان ماسک هشدار داده بود. اما او ترجیح داد که به این نگرانی‌ها و هشدارها، اهمیتی ندهد. 

راث با اشاره به افزایش حجم کلاهبرداری‌ها و جعل هویت‌ها که پس از عرضه اولیه توییتر بلو، شکل گرفت، عنوان کرد: این موارد دقیقا در پیش‌بینی‌های ما بود و از آنجایی که تدابیری برای رسیدگی به آن وجود نداشت، توییتر از ریل خارج شد. 

صحبت‌های این مدیر سابق توییتر در حال عنوان شد که ایلان ماسک این روزها در حال آماده‌سازی مقدمات راه‌اندازی مجدد قابلیت تایید هویت توییتر بلو در روزهای پیش رو است. ماسک در تازه‌ترین اظهارات خود گفت که نشان‌هایی با رنگ‌های مختلف برای کسب‌وکارها و افراد عرضه خواهد شد و نوعی فرآیند احراز هویت دستی وجود خواهد داشت.

با این حال، راث از کاربران می‌خواهد که نسبت به عملکرد درست برخی قابلیت‌های امنیتی و حفاظتی در این شبکه اجتماعی اطمینان حاصل کنند. وی همچنین گفت که اگرچه ممکن است توییتر قابلیت‌های یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی خود را توسعه دهد، اما نبود سیاستگذاری و کارمندان باسابقه، به این پلتفرم آسیب خواهد زد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا