شبکه‌های اجتماعیمتا

شماره موبایل نزدیک به ۵۰۰ میلیون کاربر واتس‌اپ هک شد

شماره تلفن حدود ۵۰۰ میلیون کاربر واتس‌اپ از نزدیک به ۸۴کشور جهان هک شد. در لیست کشور‌هایی که شماره تلفن‌ آنها هک شده نام ایران هم دیده می‌شود. براساس اطلاعات منتشر شده اطلاعات ۳۰۱ هزار و ۷۲۳ شماره تلفن واتس‌اپ ایرانیان هک شده است.

طبق گزارش cybernews در ۱۶ نوامبر یک هکر در انجمن شناخته شده هکر‌ها ادعا کرد که دیتابیس ۴۸۷ میلیون شماره موبایل کاربران واتس‌اپ را به دست آورده و آن را به فروش می‌رساند.

گفته می‌شود این مجموعه داده حاوی داده‌های کاربران واتس‌اپ از ۸۴ کشور است. این بازیگر ادعا کرده است که ۳۲ میلیون از این شماره‌ها مربوط به کاربران آمریکایی است.

بخش بزرگ دیگری از شماره‌ تلفن‌های هک شده متعلق به شهروندان مصر (۴۵ میلیون)، ایتالیا (۳۵ میلیون) عربستان سعودتی (۲۹ میلیون)، فرانسه و ترکیه هر کدام (۲۰ میلیون)، عراق (۱۷ میلیون)، انگلستان (۱۱ میلیون) و روسیه (۱۰ میلیون)  است. طبق گزارش‌ها واتس‌اپ بیش از ۲ میلیارد کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد.

 فردی که این داده‌ها را در اختیار دارد اعلام کرده نمونه‌ای از داده‌ها را برای راستی آزمایی با محققان cybernews به اشتراک گذاشته است.

سایبرنیوز نیز تمام داده‌هایی که در اختیار داشته را بررسی و موفق شده تایید کند که همه آنها در واقع متعلق به کاربران واتس‌اپ هستند.

دارنده دیتابیس اطلاعات شماره تلفن موبایل کاربران واتس‌اپ نحوه دسترسی به این داده‌ها را مشخص نکرده؛ اما توضیح داده که «از استراتژی خود» برای جمع‌آوری آن‌ها استفاده کرده است سایبرنیوز تمام اعداد موجود در نمونه را بررسی کرد و موفق شد تأیید کند که همه آنها در واقع کاربران واتس اپ هستند. 

 این احتمال وجود دارد که هکرها واتس‌اپ را از نظر فنی هک نکرده باشند، بلکه داده‌های آن را از طریق Web Scraping به دست آورده باشند که شامل اجرای یک اسکریپت خودکار برای تایید صفحات وبی می‌شود که در آنها از شماره‌ها برای واتس‌اپ استفاده می‌شود.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. 정품 비아그라,비아그라구매,비아그라구입,처방전없이 초간편주문.합리적인가격.비아그라 퀵배송,비아그라온라인약국,시알리스.각종 발기부전치료제 판매 전문 온라인스토어 13년동안 단 1건도 가품판매에 관한 스캔들이 없는 믿을수 있는 스토어 입니다.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا