بازی

نظارت شدید شرکت بلیزارد بر محتوای چت‌ گیمرهای «Call of Duty»

شرکت اکتیویژن بلیزارد می‌گوید که در حال توسعه ابزارهای برای نظارت و کنترل روی چت‌های صوتی و متنی کاربران در بازی‌های Call of Duty: Modern Warfare II و Call of Duty Warzone ۲.۰ است که می‌تواند از انتشار محتوای توهین‌آمیز جلوگیری کند.  

بنابر گفته استودیو بازی‌سازی اکتیویژن بلیزارد، زمانی که این ابزارها، بازیکنی را که در چت صوتی یا متنی، محتوای نامناسب و توهین‌آمیز منتشر می‌کند، شناسایی کند، تیم‌های نظارتی بازی این امکان را خواهند داشت تا شخص را در همه کانال‌های چت بی‌صدا یا همان Mute کنند.  

به عبارتی دیگر، اگرچه با این تغییرات، فرد به طور کامل از بازی منع نمی‌شود، اما برای همیشه سایلنت خواهد شد. اکتیویژن همچنین اعلام کرد که گزارش‌های کاربران درباره گیمرهای مختلف را نیز که در دل بازی‌ها ارسال می‌شود، بررسی خواهد کرد.  

گفته می‌شود که کاربران قبل از شروع بازی‌های Call of Duty: Modern Warfare II و Call of Duty Warzone ۲.۰ می‌بایست یک دستورالعمل یا قانون رفتاری را مطالعه کرده و پایبندی خود به آن را اعلام کنند. در بخشی از این متن آمده که از هرگونه رفتارهای قلدرمآبانه و اظهارنظر متعصبانه خودداری می‌کنند.  

افزون بر این، گزینه جدیدی به این بخش اضافه شده که کاربر می‌تواند در کنار گزارش افراد توهین‌کننده، توضیحاتی را نیز در خصوص رفتار و کلمات نامناسب استفاده‌شده، ارائه دهند. این توضیحات را می‌توان از طریق یک کادر جدیدی که باز می‌شود، با جزییات درج کرد.  

اکتیویژن بلیزارد اعلام کرد که این ابزارها در تمامی‌نسخه‌های بعدی کال آو دیوتی استفاده خواهد شد. البته این ابزارها، چندان هم جدید نیستند؛ برای مثال، شرکت Overwatch مدت‌هاست که امکان گزارش کاربران متخلف و شرح جزییات را برای کاربران فراهم کرده است.  

با این حال، بازی Moder Warfare یکی از پرطرفدار و پرکاربرترین بازی‌ها در جهان محسوب می‌شود و طبق آخرین گزارش‌ها، تنها در ۱۰ روز توانست فروشی بالغ بر یک میلیارد دلار را ثبت کند.  

بدیهی است که نسخه Warzone ۲.۰ که قرار است طی چند روز آینده (۱۶ نوامبر) عرضه شود، گیمرهای زیادی را به خود جذب خواهد کرد و استفاده از ابزارهای تعدیل و نظارت بر رفتار کاربران، می‌تواند تجربه لذت‌بخش‌تری را برای گیمرها رقم بزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا