ایراناینترنت

جلسه کمیسیون صیانت فردا با حضور نائب‌رییس‌مجلس برگزار می‌شود

یک عضو کمیسیون مشترک صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی از تشکیل جلسه‌ای با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه هفته جاری (فردا) خبر داد.

محمد باقری در گفت وگو با ایسنا، بیان کرد: قرار است فردا  کمیسیون مشترک صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی مجددا جلسه ای را تشکیل دهد، اما بنده نمی دانم چه موضوعی قرار است در این نشست مورد بررسی قرار گیرد. از نظر بنده در شرایط کنونی کشور باز کردن مجدد چنین موضوعات حساسی به صلاح نیست. وی در ادامه اظهار کرد: قرار است آقای عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس در این نشست حضور داشته باشند.

این درحالی است که معاون قوانین مجلس شورای اسلامی چندین ماه پیش در پاسخ به نامه هیات رئیسه کمیسیون مشترک طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی موسوم به صیانت اعلام کرده بود که نمایندگان مجلس در رای گیری صورت گرفته در جلسه غیرعلنی، با ادامه کار کمیسیون مشترک مخالفت کرده اند. با این‌حال به نظر می‌رسد این کمیسیون قرار است مجددا برنامه‌های پیشین خود را در پیش بگیرد.

البته محدودیت‌هایی که در ماه اخیر و در پی کنترل اعتراضات بر فضای مجازی و اینترنت کشور اعمال شد، تفاوت چندانی با آنچه در طرح صیانت مورد انتقاد بود ندارد. بیش از یک ماه است که بخش عمده شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان خارجی فیلتر شده‌اند. اظهارات مدت اخیر نمایندگان مجلس و متولیان بخش ارتباطات کشور نشان می‌دهد که امید چنانی به رفع فیلتر این پلتفرم‌ها (به خصوص اینستاگرام و واتس‌اپ) نیست و احتمالا حتی پس از پایان ناآرامی‌های اخیر نیز محدودیت‌های آنها ادامه داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا