ایران

تلفن‌های ثابت تا دو دوره قطع نمی‌شوند

شرکت مخابرات ایران از افزایش سقف اعتباری مشترکان خطوط تلفن ثابت خبر داد

بنا بر اعلام شرکت مخابرات ایران، با توجه به تغییرات تعرفه تلفن ثابت این شرکت، سقف اعتبار مشترکان تا دوبرابر افزایش یافته است. به این ترتیب پیش‌بینی می‌شود که تلفن ثابت هیچ یک از مشترکان تا دو دوره به دلیل بدهی قطع نشود.

براساس این خبر، برای مشترکان ودیعه دار معادل ۸۰ درصد ودیعه، مشترکان تهرانی ۲۰هزار تومان، مشترکان مراکز استان ها، ۱۵ هزار تومان و برای سایر شهرها  ۱۰هزار تومان سقف اعتبار درنظر گرفته شده است؛ برای مشترکان بدون ودیعه نیز سقف اعتبار از ۲۰هزار به ۵۰ هزار تومان افزایش یافته است. همچنین برای هر دو دسته مشترکان با ودیعه و بی ودیعه تلفن ثابت، هزینه اینترنت به این مبالغ اضافه خواهد شد. گفتنی است برای مشترکان پرمصرف و خوش حساب، این اعتبار تا میانگین سه دوره نیز  افزایش پیدا می کند.

افزایش تعرفه هزینه ماهانه تلفن ثابت، تابستان امسال مورد تایید قرار گرفت؛ در همین راستا ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت کارکرد تلفن ثابت را تصویب کرد تا درصورت موافقت رگولاتوری و ابلاغ به مخابرات اعمال و اجرایی شود. طبق مصوبه مذکور، کاربران تلفن‌های ثابت استان تهران برای حفظ خط تلفن ثابت خود بر اساس جدول جدید پیرامون تعرفه‌های جدید تلفن ثابت، باید ماهانه ۲۰ هزار تومان، پرداخت کنند. این هزینه صرفاً هزینه‌ای است که صاحبان خطوط تلفن در پایتخت، در صورت عدم استفاده از خط تلفن و صرفا به منظور نگهداری این خطوط باید پرداخت کنند. اما پس از آن اعلام شد که شورای رقابت دستور توقف هرگونه افزایش در هزینه خدمات تلفن ثابت را تا زمان ارائه دقیق هزینه تمام شده صادر کرده است. پس از این اتفاق، شرکت مخابرات ایران اعلام کرد که این شرکت همواره تمامی فعالیت‌های خود را بر اساس قانون تجارت و مصوبات و الزامات حوزه رگولاتوری انجام می‌دهد و با رعایت الزامات قانونی پروانه فعالیت صادره و مصوبات هیات مدیره، علی رغم ثابت ماندن تعرفه‌ها در ۱۲ سال اخیر و رشد چندین برابری نرخ ارز و تورم به ارایه خدمات ارتباطی به همه ذی نفعان می‌پردازد.

این شرکت همچنین تأکید کرد که ابلاغ «دستورالعمل نحوه تنظیم هزینه ماهیانه تلفن ثابت» پس از پیشنهاد و موافقت کمیسیون تنظیم مقررات و شورای رقابت و پس از بررسی توسط ستاد تنظیم بازار صورت گرفته است و با توجه به ضرورت پیاده‌سازی الزامات توسعه‌ای و رشد اقتصادی در کشور، شرکت مخابرات ایران همواره خدمات‌رسانی گسترده خود را در سراسر کشور و در چارچوب مشتری مداری ادامه می دهد.

منبع
ایسنا

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا