گوناگون

چگونه پکیج دیواری خودمان را تعمیر کنیم؟

سرویس پکیج‌های دیواری یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه کرد. سرویس به موقع پکیج دیواری باعث افزایش طول عمر آن و جلوگیری از آسیب دیدن قطعات آن می‌شود. بنابراین توصیه می‌شود این دستگاه، حتما در فواصل زمانی معینی سرویس شود.

تعمیر و سرویس پکیج دیواری امری تخصصی است و نیازمند آموزش دوره تعمیرات پکیج و یادگیری مهارت‌ها و مراحل لازم است. در این مطلب شما را با سرویس انواع پکیج دیواری از جمله پکیج بوتان آشنا می‌کنیم، با ما همراه باشید.

آموزش تعمیرات پکیج یکی از دوره‌های تعمیر و نصب آموزشگاه برق گستران می‌باشد که به صورت تخصصی، نحوه عیب‌یابی و تعمیر انواع پکیج‌های دیواری را به شما آموزش می‌دهد. این دوره تعمیرات پکیج نیز مانند سایر دوره‌های این مرکز به صورت عملی برگزار می‌شود و در طول دوره زیر نظر استاد مجرب کارآموزان با صفر تا صد تعمیرات انواع پکیج دیواری و نحوه تشخیص و آموزش تعمیرات پکیج آن آشنا می‌شوند.

بهترین زمان برای سرویس پکیج دیواری چه زمانی است؟

بهتر است سرویس پکیج دیواری در فواصل زمانی یک ساله انجام شود. کارشناسان دوره تعمیر پکیج دیواری توصیه می‌کنند، حداقل سالی یک بار سرویس و عیب یابی آن را انجام دهید.

سرویس منظم و به موقع پکیج دیواری، از آسیب دیدن سایر قسمت‌های پکیج جلوگیری می‌کند و باعث افزایش عمر مفید این دستگاه می‌شود.

انواع روش‌های سرویس پکیج دیواری

خدمات پکیج انواع مختلفی دارد، رسوب زدایی، مدیریت و تنظیم شیر آب و گاز، تنظیم فشار بار، مدیریت دودکش، تهویه، مدیریت مدار گرمایش و سرمایش پکیج، آزادسازی محور پمپ سیرکولاسیون از جمله اقداماتی است که در این کلاس تعمیرات پکیج انجام می‌شود.

در ادامه به بررسی مختصر هر یک از آنها می‌پردازیم.

۱. ته نشینی پکیج دیواری: ته نشینی یکی از مهمترین اقداماتی است که در حین سرویس پکیج دیواری صورت می‌گیرد. افت شدید فشار آب، افت فشار پکیج، پایین بودن دمای آب، نوسانات سوزن گیج، صداهای غیرعادی در پکیج از جمله نشانه‌های نیاز به ته نشین شدن است. روش‌های ته نشینی متفاوتی وجود دارد، رسوب گذاری با تله انبوه و رسوب‌دهی پمپی از روش‌های رایج ته نشینی هستند.

۲. تهویه پکیج: تهویه از دیگر اقدامات مهم در سرویس پکیج دیواری می‌باشد. تهویه باعث حذف هوای اضافی در لوله‌های پکیج، صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش طول عمر و کارایی بهتر پکیج می‌شود. هواگیری پکیج کار خاصی است و هنگام انجام آن باید مراقب باشید که آب داغ روی دست و بدنتان نریزد.

۳. کنترل دودکش: یکی از اقدامات مهمی که باید هنگام سرویس پکیج بررسی شود، باز بودن مسیر دودکش است. مطمئن شوید که تمام اتصالات دودکش بسته است و هیچ درزی وجود ندارد. درزهای باز اتصالات در دودکش خطر خفگی را به همراه دارد.

۴. تنظیم فشار پکیج دیواری: بررسی و تنظیم فشار یکی از اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. تنظیم نادرست فشار پکیج باعث آسیب به قطعات این دستگاه و کاهش کارایی آن می‌شود.

چگونه پکیج دیواری را سرویس و تعمیر کنیم؟

همانطور که گفته شد سرویس این دستگاه امری تخصصی بوده و نیازمند کسب مهارت‌های مربوطه می‌باشد. با توجه به اینکه پکیج‌های دیواری با گاز کار می‌کنند، بی‌توجهی به سرویس و تعمیر این واحد می‌تواند صدمات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از انجام سرویس پکیج دیواری از طریق آموزش تعمیر پکیج دیواری با نحوه سرویس و تعمیر این واحد آشنا شوید.

امروزه بسیاری از آموزشگاه‌ها در تهران و شهرستان‌ها دوره‌های آموزش پکیج دیواری را برگزار کرده و نحوه تعمیر و سرویس پکیج را آموزش می‌دهند. آموزشگاه تعمیرات پکیج برق گستران یکی از بهترین آموزشگاه‌های فعال در زمینه آموزش نصب و تعمیر پکیج دیواری در کشور است که دوره پکیج دیواری را به صورت تخصصی برگزار می‌کند و کارآموزان زیادی را وارد بازار کار می‌کند.

دوره پکیج دیواری در این آموزشگاه شامل دو دوره آموزش نصب پکیج دیواری و دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری می‌باشد. در دوره نصب پکیج دیواری، روش نصب انواع پکیج دیواری به صورت کاملا تخصصی و گام به گام آموزش داده می‌شود. در دوره آموزش تعمیر پکیج دیواری، تعمیرات سرویس، عیب یابی و تعمیر انواع پکیج دیواری به صورت تخصصی و کاربردی آموزش داده می‌شود.

دوره پکیج دیواری در آموزشگاه برق گستران کاملا کاربردی است و این فرصت در اختیار کارآموزان قرار می‌گیرد تا به صورت عملی بر روی انواع پکیج‌ها کار کرده و به تمرین و رفع مشکلات بپردازند. ارائه مدرک معتبر، امکان بازآموزی رایگان، پشتیبانی نامحدود از مزایای شرکت در دوره‌های آموزشگاه برق گستران می‌باشد.

آموزشگاه برق گستران علاوه بر دوره‌های پکیج دیواری، دوره‌های بسیار دیگری را برگزار می‌کند. در ادامه همراه ما باشید تا با دو دوره پرطرفدار این مرکز آموزشی آشنا شویم.

بهترین آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ و موبایل در تهران کجاست؟

جستجوی بهترین‌ها به آموزشگاه‌های تعمیر موبایل و لپ تاپ محدود نمی‌شود و همه ما می‌خواهیم بهترین‌ها را در هر زمینه‌ای انتخاب کنیم. آموزش تعمیرات لپ تاپ و موبایل مانند سایر رشته‌های فنی نیازمند سرمایه گذاری مالی و زمانی است. بنابراین، اگر قدم اول را اشتباه برداریم، می‌توانیم زمان و پول زیادی از دست بدهیم یا خودمان را گم کنیم.

آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ و موبایل
آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ و موبایل

آموزشگاه برق گستران با رعایت اکثر این معیارها و با ارائه آموزش‌های برتر و عملی، جایگاه قابل توجهی را در بین بهترین آموزشگاه تعمیر لپ تاپ و موبایل در ایران به خود اختصاص داده است.

ویژگی‌های متمایز آموزشگاه تعمیرات لپ تاپ برق گستران شامل موارد زیر است:

 • همکاری با اساتید برجسته و مجرب
 • اساتید در آموزش تعمیرات لپ تاپ و موبایل استاد هستند
 • ارائه آموزش به صورت کاملا عملی در محیط کاری مطابق با شرایط واقعی کار
 • آموزش کامل کار با تجهیزات، عیب یابی، سرویس و تعمیرات
 • آموزش مدرن در مورد فن آوری‌های مدرن
 • به روز رسانی رایگان دوره‌های آموزشی به صورت دوره‌ای برای هنرجویان قدیمی (همگام با آخرین فناوری‌های موجود در بازار و روش‌های تعمیر)
 • پشتیبانی فنی واقعی از استاد
 • ارائه مشاوره توسط مدرس برای انتخاب و خرید تجهیزات، ورود به بازار کار، انتخاب رشته کاری و…
 • ارائه گواهی معتبر
 • تطبیق موضوع با آزمون فنی حرفه‌ای و آشنایی با فناوری حرفه‌ای برای اخذ دیپلم فنی
 • آموزش کامل تکنیک‌های تعمیر
 • وجود پیشخوان برای هر دانش آموز حاضر
 • شروع دوره تعمیر لپ تاپ و موبایل از مباحث اولیه الکترونیک مقدماتی تا مباحث پیشرفته
 • تضمین کیفیت دوره و ارائه پشتیبانی فنی
 • ارائه خدمات به صورت حضوری و غیر حضوری

آموزشگاه برق گستران بهترین مرکز آموزش برق ساختمان

آموزش برق ساختمان یک دوره تخصصی کاملاً مؤثر است که افراد می‌توانند با گذراندن آن به برقکاران معتبر برای انجام تأسیسات برقی کوچک و بزرگ تبدیل شوند. سیم کشی برق، همواره جزو مشاغل تخصصی بوده، به دلیل خطرات جانی و مالی که به دلیل اشتباهات سیم کشی برق پیش می‌آید، عموماً افراد ترجیح می‌دهند خدمات تاسیسات برقی کوچک و بزرگ خود را به افراد حرفه‌ای بسپارند، به همین دلیل حضور برق کاران متخصص همواره در جامعه مورد نیاز است و در نتیجه افراد می‌توانند با شرکت در دوره آموزش برق ساختمان به صورت اصولی و حرفه‌ای با این شغل آشنا شوند.

آموزش برق‌کشی ساختمان
آموزش برق‌کشی ساختمان

دوره برق ساختمان و برگزاری دوره‌های تخصصی مزایای بسیاری دارد. به عنوان مثال افراد می‌توانند با شرکت در دوره آموزشی برق سازی با جدیدترین روش‌های ساخت تاسیسات برقی آشنا شوند که مهمترین مزیت این آشنایی صرفه‌جویی در هزینه و کیفیت بهتر کار است.

البته باید در گذراندن دوره‌های مهندسی برق دقت کنید و در انتخاب آموزشگاه برق ساختمان به این نکته توجه داشته باشید که دوره‌ها را به صورت تخصصی و کاربردی برگزار کند. متأسفانه بسیاری از آموزشگاه‌ها کلاس برق ساختمان را صرفاً به صورت تئوری برگزار می‌کنند و کارآموزان پس از پایان دوره برق ساختمان مباحث را یاد نگرفته‌اند و نمی‌توانند وارد بازار کار شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دوره‌های آموزشگاه برق گستران و همچنین بهره‌مند شدن از تخفیف‌های ویژه به سایت برق گستران به آدرس www. barghgostaran. com مراجعه نمایید، همچنین برای گرفتن مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۶۶۵۹۷۳۰۵ تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا