تکنولوژی

عرضه تجربه وب‌۳ توسط دیزنی به مناسبت ۱۰۰ سالگی دیزنی موزیک

شرکت دیزنی (Disney) به مناسبت ۱۰۰ سالگی آغاز به کار خود و با همکاری شرکت Obsess که در زمینه خلق ویترین‌های مجازی تعاملی فعالیت دارد، قصد دارد یک تجربه جدیدی از وب۳ را برای کاربران فروشگاه آنلاین Disney Music Emporium فراهم کرد.

این تجربه مجازی ۳۶۰ درجه سه بعدی، به کابران این امکان را می‌دهد تا با کلیک روی سی‌دی‌ها و…، آهنگ‌های فیلم‌ها و برنامه‌های محبوب دیزنی را در دنیایی مجازی پیدا کنند و در این فضا، تعامل داشته باشند.

تجربه وب۳ اخیرا و به منظور فراهم کردن دسترسی کاربران به یک ویترین فروشگاهی مجازی ایجاد شده که از این طریق، اطلاعاتی همچون موسیقی متن فیلم‌ها و برنامه‌های ویژه دیزنی همانند Encanto، Wandavision، Turning Red و Tomorrowland به نمایش درمی‌آید.

در این فضا، کاربران می‌توانند با کلیک روی بخش‌های مختلف این وب‌سایت، به جزییاتی همانند عناوین موزیک‌ها دسترسی پیدا کرده، به آنها گوش دهند و یا سی‌دی‌ها و فایل‌ها را به سبد خرید آنلاین خود اضافه کنند.

بر اساس این قابلیت که به مناسبت ۱۰۰ ساله شدن شرکت دیزنی که در سال آینده یعنی ۲۰۲۳ رقم می‌خورد، عرضه خواهد شد کاربران می‌توانند با کلیک روی یک تایم‌لاین موزیکال تحت عنوان Disney100: The Wonder of Disney Music به مجموعه‌ای از موزیک‌های محبوب این شرکت در یک قرن اخیر دسترسی پیدا کنند.

از جمله این عناوین می‌توان به اولین نمایش میکی و مینی ماوس در استیم‌بوت ویلی، سفید برفی و هفت کوتوله در سال ۱۹۳۷، فانتازیا در سال ۱۹۴۰ و Moana در سال ۲۰۱۶ اشاره کرد. کن بانت، رئیس «دیزنی موزیک گروپ» در این رابطه گفت: ما از همکاری با Obsess برای راه‌اندازی یک تجربه جدید خرید هیجان‌انگیز برای فروشگاه Disney Music Emporium بسیار خوشحالیم. همزمان با آماده‌سازی مقدمات جشن ۱۰۰ سالگی، کاربران می‌توانند از این طریق، به کشف تجربه‌های جدید و سرگرمی‌بپردازند.

دیزنی در قالب برنامه ۲۰۲۲ Disney Accelator همکاری خود را با چند شرکت فعال در حوزه وب۳ آغاز کرد تا بتواند از این طریق، یک تجربیات سرگرمی‌جدیدی را برای کاربران خود رقم بزند. شرکت Obsess یکی از مجموعه‌هایی است که دیزنی برای مشارکت در برنامه امسال خود انتخاب کرده است. از دیگر شرکت‌ها می‌توان به Flickplay، Polygen و Lockerverse اشاره کرد.

در برخی گزارش آمده که دیزنی در حال کار روی ارائه تجربه جدیدی از خرید است که از طریق آن، کاربر یک کد QR را در اپلیکیشن دیزنی پلاس اسکن و محصول را خریداری می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا