ایرانشبکه‌های اجتماعی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل: اینستاگرام و واتس‌اپ مخل امنیت مردم هستند

رئیس سازمان پدافند غیرعامل اعلام کرده  از اینستاگرام و واتس‌اپ رفع فیلتر نخواهد شد. غلام‌رضا جلالی گفته است که تشخیص اولیه شورای امنیت کشور این است که اینستاگرام و واتس‌اپ مُخل امنیت مردم هستند و یکی از شروط رفع فیلتر آنها، این است که باید در داخل ایران نماینده داشته باشند. به گفته او این دو پلتفرم در حوادث اخیر با منافقین و اسرائیل هماهنگ بودند و در گذشته هم نشان داده‌اند که تابع قوانین جمهوری اسلامی نیستند؛ چون حاضر نشدند شرایط وزارت ارتباطات را بپذیرند.

به گزارش انتخاب غلام‌رضاجلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل در حاشیه پنجمین‌ همایش ملی پدافند شهری در جمع خبرنگاران در رابطه با فیلترینگ دو پلتفرم اینستاگرام و واتس اپ، گفت: «پلتفرم هایی که به عنوان شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولا باید در چهارچوب قوانین و مقررات کشور ها اقدامات خود را به انجام برسانند. موضوع اصلی و در اولویتی که باید همه بر آن متعهد باشند ، حفظ امینت برای مردم است.»

او ادامه داد: «امنیت نقش زیرساختی برای همه حوزه‌ها دارد و در نبود امنیت، اقتصاد و فرهنگ و فضای سیاسی و اجتماعی هم خالی از معنا است‌. این دو پلتفرم در گذشته هم نشان داده اند که تابع قوانین جمهوری اسلامی نیستند و حاضر نشدند شرایطی را که وزارت ارتباطات برای آنها تعریف کرده است را بپذیرند. در حوادثی اخیر هم نقش فعال آنها دیده شده است.»

به گفته او این دوپلتفرم در حوادث اخیر، نوعی هماهنگی با دشمن در خارج از کشور و با منافقین و رژیم صهیونیستی داشتند و این اثبات شده است. بنابراین شورای امنیت کشور تصمیم گرفت که تا زمانی که امنیت کشور احساس کند که تضمینی ندارد این پلتفرم ها را متوقف کند.

سردار جلالی تاکید کرد: «از سوی دیگر شورای عالی فضای مجازی مبتنی بر تامین‌نیازمندی های مردم برای توسعه و تقویت زیر ساخت های داخلی اقداماتی در دست انجام دارد تا به اقتصاد مردم و مشاغلی که در آنجا است کمک کرده باشد. شاهد یک مهاجرت نرمی در شبکه های داخلی هستیم که توسط مردم به صورت ارادی انجام‌می‌شود. تلاش زیادی شده است که مشاغل مستقر در این حوزه ها، جانمایی شود وابزار های کمکی برایش پیش بینی شود که مشاغل مردم آسیب نبیند.»

او تاکید کرد رفع فیلتر باید در شورای امنیت کشور جمع بندی شود. بنابراظهارات او یکی از شروط این است که این دو پلتفرم باید در داخل ایران‌نماینده داشته باشند و مقررات و قوانین کشور را انجام دهند و تشخیص اولیه شورای امنیت کشور بر این است که این دو پلتفرم‌مُخل امنیت مردم هستند.

پیش از این هم وزیر ارتباطات و سخنگوی دولت در اظهاراتی مشابه با اشاره به اینکه «اگر این پلتفرم‌های آمریکایی به قوانین کشور احترام بگذارند، امکان فعالیت در کشور را خواهند داشت» به شکل واضح اعلام کرده‌ بودند که برگشت اینستاگرام و در مرحله بعد واتس‌اپ، حتی با برگشت شرایط امنیتی کشور به حالت عادی، امکان‌پذیر نیست.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. 정품 비아그라,비아그라구매,비아그라구입,처방전없이 초간편주문.합리적인가격.비아그라 퀵배송,비아그라온라인약국,시알리스.각종 발기부전치료제 판매 전문 온라인스토어 13년동안 단 1건도 가품판매에 관한 스캔들이 없는 믿을수 있는 스토어 입니다.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا