اپل

تعداد آهنگ‌های اپل موزیک از مرز ۱۰۰ میلیون عبور کرد

تعداد آهنگ‌های موجود در سرویس اپل موزیک، از تمامی‌پلتفرم‌های استریم موزیک رقیب پیشی گرفت.

اپل موزیک در حالی توانست به رکورد ۱۰۰ میلیون آهنگ برسد که طبق آخرین گزارش‌ها، اسپاتیفای، رقیب اصلی اپل موزیک اعلام کرد که در حال حاضر بیش از ۸۰ میلیون ترک (Track) آهنگ و چهار میلیون پادکست را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

در این میان، تعداد آهنگ‌های موجود در Tidial بیش از ۹۰ میلیون عنوان شده است. اما اپل موزیک، پس از گذشت حدود هفت سال از شروع به کار، تعداد آهنگ‌های خود را به ۱۰۰ میلیون برساند.

همانطور که ریچارد نیومن به آن اشاره کرد، این موفقیت بسیار قابل توجه است و نشان‌دهنده تغییر عظی‌می‌است که در دو دهه گذشته، در حوزه تولید، توزیع و شنیده شدشن موسیقی اتفاق افتاده است.

در واقع، زمان زیادی از تسلط رسانه‌های فیزیکی بر این عرصه ن‌می‌گذرد و کتابخانه‌های موسیقی کاربران به تعداد نوارهای کاست و سی‌دی‌ها محدود می‌شد. همچنین کاربران تنها می‌توانستند در حال حرکت به موسیقی‌هایی گوش دهند که از قابلت جابجایی و حمل برخوردار بودند.

اما با ظهور موسیقی دیجیتال، همه چیز شروع به تغییر کرد و با بهبود سرعت اینترنت، استریم یا همان پخش زنده در کانون توجه قرار گرفت. اگرچه سرویس استریم موزیک اپل با ک‌می‌تاخیر عرضه شد و در ۱۵ ژوئن ۲۰۱۵ قدم به عرضه وجود گذاشت، اما توانست مسیر محبوبیت را با سرعتی قابل توجه طی کند.

پشتیبانی از فناوری صوت Lossless و صوت فضایی (Spatial Audio) در سال گذشته به این سرویس اضافه شدند و در آینده نزدیک نیز احتمالا سرویس موسیقی کلاسیک اپل راه‌اندازی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا