ایرانشبکه‌های اجتماعی

تماس‌های اسکایپ به شماره‌های ایران رایگان شد

با هدف کمک به ارتباط ایرانیان خارج از کشور با خانواده‌ها

طی پیگیری‌‌های انجام شده از سوی برخی کارکنان ایرانی مایکروسافت، این شرکت امکانی فراهم کرده تا افرادی که در خارج از ایران هستند بتوانند از طریق اسکایپ با داخل ایران مکالمه رایگان داشته باشند.

اگرچه اسکایپ یک سرویس برای تماس‌های صوتی و تصویری آنلاین رایگان است و این ارتباطات عموما از طریق آیدی افراد برقرار می‌شود، اما با استفاده از آن می‌توان با «شماره تلفن» هم تماس برقرار کرد. این همان قابلیتی است که به صورت رایگان در دسترس نیست و اکنون اسکایپ و مایکروسافت تماس با شماره‌های ایران به شکل رایگان را در اختیار ایرانیان خارج از کشور گذاشته‌اند.

این پلتفرم ارتباطی، از جمله برنامه‌هایی است که در روزهای اخیر و در پی محدودیت‌های اینترنتی گسترده در کشور فیلتر شده است.  با این حال، رایگان شدن امکان تماس‌ با کاربران داخل ایران می‌تواند برای افرادی که در خارج از کشور هستند و می‌خواهند با خانواده خود در ایران ارتباط برقرار کنند بسیار سودمند باشد. زیرا محدودیت‌های اعمال شده بر پلتفرم‌های خارجی، تا حد زیادی پل ارتباطی خانواده‌ها با فرزندان و آشنایان آنها در خارج از کشور را مسدود کرده و نگرانی‌های زیادی ایجاد کرده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا