چگونه

نحوه استخراج متن از ویدیو در گوشی‌های اندرویدی 

آپدیت جدید آی او اس ۱۶ به چندین قابلیت جالب و کاربردی مجهز شده که یکی از آنها، لایو تکست – Live Text- نام دارد. قابلیتی که به کاربر اجازه می‌دهد تا متن موجود در عکس و یا حتی ویدیو را استخراج کند.  

اگرچه در پلتفرم اندروید، امکان ثبت متن به طور مستقیم از ویدیو وجود ندارد اما کاربران می‌توانند با کمک اپلیکیشن گوگل لنز –Google Lenz- این قابلیت را به گوشی‌های اندروید خود اضافه کنند. علاوه بر عکس، امکان ذخیره متن از ویدیو نیز با کمک این اپلیکیشن فراهم است.  

البته نباید فراموش کرد که این فرآیند به سادگی لایو تکست در آی او اس ۱۶ نخواهد بود. حال اگر شما نیز به دنبال استخراج متن از عکس و ویدیو در گوشی‌های اندروید خود هستید، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:  

– یک ویدیو را در گوشی اندرویدی خود ایجاد کنید 

– وارد اپلیکیشن فوتوز شده و ویدیو را اجرا کنید 

– در لحظه‌ای که می‌خواهید متن را استخراج کنید، پخش ویدیو را متوقف کنید  

– تقریبا در قسمت پایینی ویدیو، یک دکمه با عنوان Get Photos from this video را مشاهده خواهید کرد که بایست روی آن تپ کنید 

– در قسمت پایینی صفحه، مجموعه‌ای از عکس‌ها را از ویدیو مشاهده خواهید کرد. اگر فکر می‌کنید که متن مدنظر در عکس‌های ثبت‌شده وجود ندارد، می‌توانید خط عمودی (نشانگر) را حرکت دهید تا به فریم مدنظر خود برسید. پس از اطمینان از فریم انتخابی، روی Export frame تپ کنید 

– در این مرحله، یک پیام پاپ‌اپ با این مضمون که تصویر مدنظر در پوشه دوربین ذخیره شده، نمایان می‌شود. می‌توانید با تپ کردن روی این پیام، عکس مدنظر خود را مشاهده کنید یا به پوشه دوربین در اپلیکیشن فوتو مراجعه و عکس را پیدا کنید 

– فرقی نمی‌کند که کدامیک از این دو روش را دنبال می‌کنید؛ پس از مشاهده عکس، گزینه‌ای تحت عنوان Copy Text در پایین صفحه ظاهر می‌شود. با تپ کردن روی این گزینه، اپلیکیشن گوگل لنز، متن مدنظرتان را از دل عکس استخراج خواهد کرد.  

– سپس از شما می‌خواهد که یکی از گزینه‌های کپی کردن، سرچ کردن، گوش دادن و یا ترجمه کردن را انتخاب کنید. اگر این اپلیکیشن نتوانست متن مدنظرتان را پیدا کند، می‌توانید با انگشت متن مورد نظرتان راهایلات کنید 

– اگر گزینه Copy Text ظاهر مشد، روی اپلیکیشن لنز در قسمت پایین صفحه تپ کنید و گزینه Textرا انتخاب کنید. همچنین می‌توانید گزینه Select All را نیز برگزینید که در این حالت، تمامی‌متن‌های موجود در عکس انتخاب می‌شود.  

– در این مرحله می‌توانید یکی از گزینه‌های کپی کردن، سرچ کردن، گوش دادن و یا ترجمه کردن را انتخاب کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا