تکنولوژی

آپدیت آی او اس ۱۶ عرضه شد 

بالاخره انتظارها به سر آمد و اپل عرضه عمومی‌آپدیت آی او اس را برای گوشی‌های آیفون خود آغاز کرد.  

آپدیتی که به قابلیت‌ها و ابزارهای جدیدی مجهز شده و کاربران می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن Settings در گوشی و تپ کردن روی General و پس از آن Software و در نهایت Update، این به‌روزرسانی را دریافت کنند.  

به گفته اپل، دارندگان آیفون ۸ و مدل‌های بعد از آن می‌توانند آپدیت آی او اس ۱۶ را روی دستگاه خود نصب کنند. تم این نسخه از قابلیت شخصی‌سازی بیشتری برخوردار است و تغییرات محسوسی نیز در لاک اسکرین نرم‌افزار اعمال شده تا کاربر بتواند کنترل بیشتر را روی رابط این پلتفرم داشته باشد.  

در توضیحات این نسخه آمده که در آی او اس ۱۶، کاربران می‌توانند رابط تایپ و همچنین درجه رنگ ساعت و زمان روی نمایشگر را تغییر دهند تا با والپیپر انتخابی، همخوانی و نزدیکی بیشتری داشته باشد.  

افزون بر این، کاربران می‌توانند ویجت‌ها را به هوم اسکرین خود اضافه کنند و اطلاعاتی را که در قسمت بالایی نمایشگر ظاهر می‌شود، تغییر دهند. قابلیت دیگر آی او اس، امکان ایجاد چند لاک اسکرین و انتخاب آنها را برای حالت‌های مختلف دستگاه است.  

نوتیفیکیشن‌ها نیز از این تغییرات بی‌بهره نبودند و به گفته اپل، از قابلیت Live Activities نیز که برای ردیابی آسان‌تر مواردی همچون گل‌ها و امتیازات مسابقات ورزشی و تاکسی‌های اینترنتی طراحی شده، پشتیبانی می‌کند.  

از دیگر قابلیت‌های شاخص در آی او اس ۱۶ می‌توان به امکان ویرایش و لغو ارسال پیام‌ها در آی‌مسیج اشاره کرد. بر این اساس، کاربران می‌توانند از برچسب «خوانده نشده» برای متن‌ها استفاده کنند تا در فرصت مناسب، نسبت به خواندن این متون اقدام کنند.  

در آیفون XS و مدل‌های بعد از آن، کاربران می‌توانند از اپلیکیشن فوتوز برای کپی کردن یک شی در یک عکس و پیست (Paste) کردن آن در جایی دیگر استفاده کنند. اپل همچنین پشتیبانی از Passkeys را به منظور ارتقای ضریب ایمنی و حفاظت بیشتری از اطلاعات کاربر در فضای آنلاین در این نسخه تعبیه کرده است. به گفته این شرکت، قابلیت Passkeys با محصولاتی غیراپل نیز کار می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا