ایران

وزیر ارتباطات، شایعه دوتابعیتی بودن فرزندانش را رد کرد

زارع‌پور: فرزندانم تابعیت استرالیا ندارند

شایعات اخیر مبنی بر دوتابعیتی بودن فرزندان وزیر ارتباطات، زارع‌پور را بر آن داشت تا نسبت به موضوع واکنش نشان دهد. وی با انتشار پستی رد حساب اینستاگرام خود، ضمن رد این شایعه تاکید کرد که فرزندانم تابعیت هیچ کشور دیگری جز ایران را ندارند. زارع‌پور با بیان اینکه «من یک ایرانی کرد و متولد اسلام آباد غرب هستم» افزود: همگی با افتخار فرزندان ایرانیم و هیچکدام از اعضا خانواده من و حتی بستگان درجه یک، تابعیت هیچ جای دنیا، غیر از ایران را ندارند.

به گزارش ایرنا، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پست اینستاگرامی خود نوشت: دیشب یکی از دوستان لینک تصویر خانوادگی از ما در دانشگاه استرالیا را برایم ارسال کرد که ظاهرا یک شبکه ضد انقلاب در بخشی از یک گزارشش استفاده کرده و مدعی شده که بچه‌های من تابعیت استرالیا دارند. اینجور گزارش‌های مملو از دروغ، ارزش جواب دادن ندارد ولی به احترام هموطنان عزیز گفتم توضیحاتی بنویسم.

وی افزود: با دیدن گزارش، خاطرات دوران تحصیل در استرالیا برایم زنده شد. زمانی که در سال ۹۰ با ویزای دانشجویی برای تحصیل به دانشگاه نیوساوت ولز سیدنی، که یکی از پنجاه دانشگاه برتر جهان است، رفتم یک فرزند داشتیم. با تلاش شبانه‌روزی و به فضل خداوند توانستم دکترای مهندسی کامپیوتر را سه ساله به پایان برسانم و دوره پسادکتری را هم یکساله در همان دانشگاه گذراندم.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: الحمدلله در آن سه سال، علاوه بر ده جایزه علمی و پژوهشی که دریافت کردم، دانشگاه رساله دکتری‌ام را هم به عنوان یکی از سه پایان نامه برتر دانشگاه برگزید. عکس بی‌کیفیتی هم که این شبکه پخش کرده، مربوط به انتخاب یکی از طرح‌های پژوهشی‌ام به عنوان «طرح نوآورانه برتر سال دانشگاه» UNSW Innovator of the year بود که برای گرفتن جایزه به اتفاق خانواده به روی جایگاه رفتیم و اتفاقا این حضور خانوادگی با استقبال زیاد دانشجویان و اساتید مواجه شد.

خانواده زارع‌پور
تصویر کم‌کیفیتی از عیسی‌زارع‌پور و خانواده وی، در زمان تحصیل وی در استرالیا

زارع‌پور خاطرنشان کرد: در مدت تحصیل، خداوند دو فرزند دیگر هم به خانواده ما عنایت کرد. بچه‌ها بعد از شنیدن اینکه به خانواده ما و این دو تای آخری گفته‌اند تابعیت غیر ایرانی دارید، کلی خندیدند. خصوصا که دو تا بچه دبستانی سوژه گزارش شده بودند؛ برایشان جالب و خنده دار بود.

وزیر ارتباطات در رد شایعه مطرح شده مبنی بر دوتابعیتی بودن فرزندانش گفت: طبق قوانین استرالیا، از سال ۱۹۸۶ با ویزای دانشجویی به فرزند کسی تابعیت نمی‌دهند. مگر اینکه خودش ده سال توی استرالیا بماند که فرزندانم زمانیکه دو و چهار ساله بودند برگشتیم ایران.

وی تاکید کرد: من یک ایرانی کرد و متولد اسلام آباد غرب هستم، همه اعضا خانواده ما حتی برای یک لحظه هم تابعیت جمهوری اسلامی ایران را با تابعیت هیچ جای دنیا عوض نمی‌کنند. با افتخار فرزند ایرانیم. هیچکدام از اعضا خانواده من و حتی بستگان درجه یک تابعیت هیچ جای دنیا را ندارند غیر از ایران.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا