شبکه‌های اجتماعی

قابلیت جدید اینستاگرام با تقلید از BeReal در راه است

اینستاگرام این روزها در حال آزمایش قابلیتی جدید تحت عنوان Candid Chanllenges است که از لحاظ کارایی، شباهت بسیار زیادی به اپلیکیشن BeReal، فعال زمینه اشتراک تصویر، دارد.  

اطلاعات مربوط به این قابلیت که هنوز به صورت عمومی‌عرضه نشده، اخیرا توسط الساندرو پالوتزی، از توسعه‌دهندگان شناخته‌شده در حوزه مهندسی معکوس اپلیکیشن‌ها که در نسخه‌های آینده آپدیت اینستاگرام رویت شده، منتشر شده است.  

سخنگوی اینستاگرام نیز در واکنش به این خبر، تلاش مهندسان این شرکت برای توسعه این قابلیت را تایید و عنوان کرد که فعلا در مرحله «نمونه اولیه داخلی» قرار دارد. وی جزییاتی را در خصوص این قابلیت اعلام نکرد.

با این حال، پالوتیزی اعلام کرد کاربران اینستاگرامی‌که برای تست Cnadid Chanellenges انتخاب می‌شوند، هر روز یک نوتفیفیکیشن برای گرفتن عکس از محیط اطراف خود دریافت خواهند کرد. با دریافت این نوتیفیکیشن، دوربین اینستاگرام اجرا خواهد شد و کاربران دو دقیقه فرصت خواهند داشت تا عکسی را از طریق دوربین‌های جلو و عقب گوشی خود ثبت کنند.  

طبق گفته این افشاگر، تصاویری که توسط کاربران از این طریق گرفته می‌شود، در قسمت استوری به اشتراک گذاشته خواهد شد. این ویژگی برای آنهایی که تجربه کار با اپلیکیشن BeReal را دارند، بسیار آشناست.  

این اپلیکیشن که از آن به عنوان یکی از گزینه‌های جایگزین برای اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار یاد می‌شود، در سال ۲۰۱۹ شروع به کار کرد و از کاربران می‌خواهد که هر روز و در یک ساعت به صورت اتفاقی، از طریق دوربین‌های جلو و عقب گوشی خود عکس بگیرند.  

این درخواست‌ها که به صورت روزانه ارسال می‌شوند، پس از دو دقیقه حذف و منقضی خواهند شد. کاربران می‌توانند از این طریق، تمامی‌عکس‌های به اشتراک گذاشته‌‎شده توسط دیگر دوستان خود را مشاهده کنند.

هنوز مشخص نیست که اینستاگرام چه زمانی قصد عرضه این قابلیت را دارد و یا حتی اینکه آیا در نهایت، تصمیم به عرضه این ویژگی گرفته می‌شود و یا حذف آن در دستور کار قرار می‌گیرد.  

در حال حاضر، اپلیکیشن BeReal از محبوبیت بالایی نزد کاربران جوان فضای مجازی برخوردار است و در اپ استور اپل، بالاتر از از سایر اپلیکیشن‌ها همچون اینستاگرام (رده هشتم) و فیسبوک (رده هجدهم) قرار گرفته است. این برنامه در تابستان امسال در میان ۱۰ برنامه رایگان محبوب جای گرفت.

مارک زاکربرگ پیشتر گفته بود که متا در آینده روی جذب کاربران جوان متمرکز خواهد بود که به طور قابل توجهی، وقت خود را روی پلتفرم‌هایی غیر از اپلیکیشن‌های متا می‌گذرانند.  

در حالی این روزها تیک‌تاک، رقیب اصلی متا و پلتفرم‌های آن محسوب می‌شود، این شرکت به دقت دیگر رقبای خود را تحت نظر دارد و اغلب قابلیت‌ها و ویژگی‌های این پلتفرم‌ها را کپی می‌کند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا