استارتاپایرانتجارت

اعتبار خرید خودرو به مجموعه تسهیلات «ازکی‌وام» اضافه شد

امضای تفاهم‌نامه مشترک میان «ازکی‌وام» و لیزینگ پایا اعتبار

با امضای تفاهم‌نامه مشترک میان «ازکی‌وام» و «لیزینگ پایا اعتبار»، امکان دریافت اعتبار (وام) تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید خودرو فراهم شد. به این ترتیب متقاضیان می‌توانند ظرف ۴ روز، مبلغ لازم برای خرید خودرو را تامین کنند. این وام که با هدف تسهیل تامین خودروهای اقتصادی برای طبقه متوسط جامعه طراحی شده، دارای نرخ بهره سالانه ۲۱ درصدی است و امکان بازپرداخت آن بین ۶ تا ۳۶ ماه وجود دارد.

تمرکز بر تامین خودروهای اقتصادی

مراسم رونمایی از تفاهم‌نامه همکاری مشترک «ازکی‌وام» و «لیزینگ پایا اعتبار» پیرامون موضوع اعتباردهی برای خرید خودرو، روز سه‌شنبه ۴ مرداد در محل غرفه ازکی واقع در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه برگزار شد. بر اساس این تفاهم‌نامه مشترک که با حضور محمدمهدی مومنی، مدیرعامل ازکی‌وام، داوود کاغذگران، رئیس هیات‌مدیره پایا اعتبار و جمعی از مدیران و اصحاب رسانه به امضای دو طرف رسید، مقرر شد تا افراد بتوانند از اعتباری تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید خودرو بهره‌مند شوند. از جمله شرایط دریافت این اعتبار نیز احراز هویت محل سکونت و قرار گرفتن سند خودرو در رهن لیزینگ است. همچنین بازپرداخت اقساط طی ۳۶ ماه با سود ۲۱ درصد انجام می‌شود.  این طرح پس از طی کردن مرحله آزمایشی وارد فاز اجرایی و عملیاتی خواهد شد و به‌زودی در دسترس افراد قرار می‌گیرد.

امضای تفاهم‌نامه میان ازکی‌وام و لیزینگ پایا اعتبار
امضای تفاهم‌نامه میان ازکی‌وام و لیزینگ پایا اعتبار

مدیرعامل ازکی‌وام با بیان اینکه هدف این شرکت از ورود به حوزه اعطای وام خرید خودرو، بیش از هرچیز تامین خودروهای دسته «اقتصادی» برای کسانی است که این وسیله را برای بهبود معیشت خود نیاز دارند، گفت: یکی از شروط تعریف شده برای اعطای این وام آن است که سقف ۲۰۰ میلیونی تعریف شده از نصف مبلغ خودرو کمتر نباشد.

کاغذگران، رییس هیات مدیره شرکت لیزینگ پایا اعتبار نیز تکمیل توضیحات ارائه شده برای شرایط دریافت وام خرید خودرو گفت: این وام به خرید خودروهای «سند دست دوم» تخصیص داده می‌شود. یعنی خودروها می‌توانند هم نو و هم کارکرده باشند. منتها عمر خودروهای کارکرده انتخابی توسط کاربران نباید بیش از ۴ سال باشد و حداکثر کارکرد مجاز خودرو تا آن مقطع زمانی نیز ۱۰۰ هزار کیلومتر است.

کاهش زمان اعطای وام خودرو از یک ماه به ۴ روز

مدیرعامل ازکی‌وام با تاکید بر کاهش زمان اعطای وام از طریق این روش تصریح کرد: تمامی مراحل تشکیل پرونده، احراز هویت و اعتبارسنجی به صورت آنلاین انجام می‌شود و چنانچه مدارک لازم آماده باشد، در کمتر از ۴ روز وام به فروشنده پرداخت می‌شود و خودرو در اختیار فرد قرار می‌گیرد. وی افزود: این درحالی است که تا پیش از این، مدت زمان انجام این فرآیند بیش از یک ماه بود.

مومنی، مدیرعامل ازکی‌وام
مومنی، مدیرعامل ازکی‌وام: چنانچه مدارک لازم آماده باشد، در کمتر از ۴ روز وام به فروشنده پرداخت می‌شود و خودرو در اختیار فرد قرار می‌گیرد. مدت زمان انجام این فرآیند بیش از یک ماه بود.

کاغذگران نیز اظهار کرد: از آنجا که هدف ما ارائه تسهیلات به ساده‌ترین روش و در سریع‌ترین زمان است، تلاش کردیم تا طی همکاری با بانک مرکزی، تمامی بسترهای لازم برای احراز هویت آنلاین و اعتبارسنجی کاربران را فراهم کنیم تا مشتریان بتوانند با حداقل حضور -یا حتی بدون نیاز به مراجعه حضوری به هیچ سازمانی- درخواست وام را ارائه و به سرعت آن را دریافت کنند.

مدیر شرکت لیزینگ پایا اعتبار افزود: با تمهیداتی که اندیشیده شده اکنون می‌توانیم با گذشت کمتر از ۲۴ ساعت از زمان اعتبارسنجی- در صورت انتقال سند- مبلغی که خریدار باید پرداخت کند را مستقیما به فروشنده خودرو (طرف دیگر معامله) تقدیم میکنیم.

از لوازم خانگی به خودرو

مومنی، مدیرعامل ازکی‌وام در تشریح خط مشی فعالیت اخیر این شرکت گفت: تا پیش از این تمرکز ما در ازکی‌وام، اعطای وام‌های خرد تا سقف ۵۰ میلیون تومانی برای خرید لوازم خانگی با دوام و کالاهای دیجیتال بود که با استقبال خوب کاربران همراه شد. در نتیجه حالا تصمیم گرفته‌ایم که این سقف را ارتقا دهیم تا امکان خرید خودروهای ارزان‌قیمت برای طبقه متوسط نیز فراهم شود.

رییس هیات مدیره لیزینگ پایا اعتبار نیز با تاکید بر استقبال خوب کاربران از وام خرید لوازم خانگی که طی همکاری با شرکت ازکی به کاربران ارائه می‌شد افزود: در مدت سه ماه ابتدایی سال جاری، در قالب ۵ هزار پرونده، مجموعا ۱۵۰ میلیارد تومان به کاربران اعطا کردیم تا صرف خرید لوازم خانگی از تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان داخلی شود و این از موفقیت این همکاری حکایت دارد.

این عضو هیات‌مدیره شرکت لیزینگ پایا اعتبار در تشریح عملکرد این شرکت در مدت کوتاه فعالیت آن گفت: در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ رتبه سوم ارائه تسهیلات را در میان تمامی شرکتهای لیزینگ کسب کردیم و به زودی به رتبه‌های اول و دوم خواهیم رسید

کاغذگران ادامه داد: هدف ما از همکاری با شرکت‌ازکی توسعه حداکثری فعالیت‌های شرکت پایا اعتبار و پر کردن خلا تسهیلات خرد است که در این سالها توجه زیادی به آن نشده است. وی اظهار کرد: چشم‌انداز کوتاه‌مدت ما رساندن لیزینگ پایا به یکی سه رتبه اول شرکتهای اعطاکننده وام در کشور است.

کاغذگران، رییس هیات مدیره لیزینگ پایا اعتبار: در مدت سه ماه ابتدایی سال جاری، در قالب ۵ هزار پرونده، مجموعا ۱۵۰ میلیارد تومان به کاربران اعطا کردیم تا صرف خرید لوازم خانگی از تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان داخلی شود.

گام بعدی: تسهیل راه‌اندازی کسب‌وکار

کاغذگران با اشاره به برنامه‌های آتی این شرکت در همکاری با شرکت ازکی‌وام گفت:  هدف ما در نهایت این است که بتوانیم هر وام خردی را که بتواند به بهبود معیشت طبقه متوسط کمک کند فراهم کنیم. وی با اعلام اینکه چشم‌انداز آتی فعالیت این شرکت اعطای وام برای خرید دستگاه‌های صنعتی و تجهیزاتی است که برای راه‌اندازی کسب‌وکار مورد نیاز هستند، گفت: حتی ممکن است به مرور به حوزه اعطای وام برای اجاره کارگاه یا استقرار در محل‌های کار اشتراکی نیز ورود کنیم.

وی کمک به فروش بهتر محصولات شرکتهای دانش‌بنیان را از دیگر اهداف آتی این شرکت اعلام کرد و گفت: از آنجا که گاهی محصولات شرکتهای دانش‌بنیان به دلیل ناشناخته بودن و یا رقابتی نبودن قیمت آنها مورد توجه بازار قرار نمی‌گیرند، سعی داریم با در نظر گرفتن تسهیلاتی برای خرید این کالاها، جذابتی ایجاد کنیم تا افراد به استفاده از این محصولات ترغیب شوند. کاغذگران افزود: کمک به ایجاد تقاضا برای محصولات این شرکتهای دانش بنیان می‌تواند به ایجاد شغل و همچنین حمایت از این شرکتها برای رشد در آینده نزدیک کمک کند.

مومنی، مدیرعامل ازکی‌وام : نرخ بهره وام خرید خودرو ۲۱درصد است و بازپرداخت آن طی ۳۶ماه انجام می‌شد. یکی از شروط تعریف شده برای اعطای این وام آن است که سقف ۲۰۰ میلیونی تعریف شده از نصف مبلغ خودرو کمتر نباشد. این وام به خرید خودروهای «سند دست دوم» تخصیص داده می‌شود. یعنی خودروها می‌توانند هم نو و هم کارکرده باشند. منتها عمر خودروهای کارکرده انتخابی توسط کاربران نباید بیش از ۴ سال باشد و حداکثر کارکرد مجاز خودرو تا آن مقطع زمانی نیز ۱۰۰ هزار کیلومتر است.

مومنی رسالت مجموعه ازکی‌وام را توسعه فضای اعتباری ایران دانست و گفت حداکثر تلاش خود را به کار خواهیم بست تا کاربران بتوانند به ساده‌ترین روش و در سریع‌ترین زمان، وام‌های خردی که برای تامین برخی کالا نیاز دارند را دریافت کنند.   وی با اشاره به گذشت یک سال و نیم از فعالیت این شرکت افزود: از سال ۲۰۱۸ که واردات خودرو ممنوع شد و تحریمها، تامین قطعات را دشوار کرد، تهیه خودرو بیش از پیش برای مردم دشوار شد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم با طراحی وامی که تهیه خودرو را تسهیل کند، بخشی از فشاری که به خانواده‌ها وارد شده بود را جبران کنیم و حالا با امضای این تفاهم‌نامه اولین قدم را در این مسیر برداشتیم.

غرفه ازکی‌ در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه
غرفه ازکی‌ در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

‫85 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا