اپلچگونه

نحوه ویرایش یا لغو ارسال پیام‌ها در iOS ۱۶

روزانه میلیون‌ها پیام میان کاربران گوشی‌های هوشمند ردوبدل می‌شود و در این بین، پیام‌هایی هم هستند که ارسال‌کنندگان آنها آرزو داشتند که هرگز دکمه ارسال یا همان Send را نمی‌زدند. دلایل مختلفی هم برای پشیمانی از ارسال پیام وجود دارد؛ گاه ممکن است این پیام‌ها با کلماتی اشتباه و همراه با غلط املایی ارسال شده باشند و یا در آنها کلماتی به کار رفته باشد که ممکن است باعث سوتفاهم شوند و به خراب شدن یک رابطه منجر شوند.
اینجاست که قابلیتی که بتوان با کمک آن، پیام‌های ارسالی را ویرایش و یا حتی لغو ارسال (Unsend) کرد می‌تواند نقش همان فرشته نجات را ایفا کند. خوشبختانه در نسخه جدید آی او اس ۱۶ –iOS ۱۶- این قابلیت در آی‌مسیج طراحی و تعبیه شده است که می‌تواند در چنین موقعیت‌هایی بسیار راه‌گشا باشد.
البته در استفاده از قابلیت ویرایش یا لغو ارسال در آی‌مسیج باید توجه داشت که نباید بیش از ۱۵ دقیقه از زمان ارسال پیام گذشته باشد و دستگاه شخص دریافت‌کننده پیام نیز به یکی از پلتفرم‌های آی او اس ۱۶، آیپد او اس ۱۶ و مک او اس ونتورا مجهز باشد.
برای استفاده از این قابلیت در نسخه بتای آی او اس ۱۶ می‌بایست به صورت زیر عمل کنید.

اگر قصد ویرایش پیام را دارید:

  •  انگشت خود را روی پیام مدنظر برای چند لحظه نگه داشته و فشار دهید (لانگ پرس)
  • در منوی بازشده، روی Edit تپ کنید
  • پیام را ویرایش کرده و روی علامت چک که در سمت راست پیام مشاهده می‌شود، تپ کنید. اگر هم نظرتان تغییر کرد، می‌توانید روی علامت X تپ کنید

برای حذف یا لغو ارسال پیام نیز: 

  • انگشت خود را روی پیام مدنظر برای چند لحظه نگه داشته و فشار دهید (لانگ پرس)
  • در منوی باز شده، گزینه Undo Send را انتخاب کنید
  • حال مشاهده خواهید کرد که پیام فورا محو خواهد شد

منبع
theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا