گوناگون

۶ گام برای موفقیت در آزمون آیلتس

هنگامی که برای آزمون‌های زبان آماده می‌شوید، دانستن اینکه از کجا شروع کنید و از چه منابعی استفاده کنید، شاید دشوار باشد. بیشتر مواقع کتاب‌های آموزشی اولین گزینه برایمان هستند، اما آخرین نسخه برخی از کتاب‌ها ممکن است در دسترس نباشد. در این صورت، ممکن است بخواهید کلاس آیلتس آنلاین را انتخاب کنید که بیشتر اوقات به‌روزتر هستند.

ما قصد داریم در این مطلب راه‌هایی برای موفقیت شما در آزمون آیلتس ارائه کنیم. در ادامه، این موارد را بررسی می‌کنیم: کتاب‌ها، تمرین‌ها، تست‌های زمان‌بندی‌شده، منابع آنلاین و وب‌سایت‌هایی که برای آمادگی آیلتس مفید خواهند بود.

مرور تمرین‌های نمونه برای آمادگی آزمون آیلتس

اگر می‌خواهید به خارج از کشور سفر کنید، زبان مهارتی است که باید در آن تسلط کسب کنید. همچون هر مهارت دیگر برای پیشرفت در آن باید به‌طور منظم تمرین کنید. مرور نمونه تمرین‌های آزمون آیلتس روش خوبی برای تمرین و آمادگی است.

تمرین‌های نمونه به شما نشان می‌دهد که با چه نوع سؤالاتی روبه‌رو خواهید شد و چه واژگانی را باید بدانید. همچنین، نمونه تمرین‌ها نقاط قوت و ضعفتان را به شما نشان می‌دهد تا روی آن‌ها بیشتر تمرکز کنید. نمونه تمرین‌ها با همان نوع سؤالات آزمون آیلتس و در شرایط مشابه واقعی شما را برای آزمون آماده می‌کند. توصیه مهم این است که تا زمانی که احساس راحتی کنید، به طور مکرر تمرین‌ها را انجام دهید.

آمادگی با استفاده از بهترین کتاب‌های آزمون آیلتس

کتاب‌ها منبع خوبی برای تمرین آیلتس هستند. در ادامه به چند کتاب بسیار مفید برای آزمون آیلتس اشاره می‌کنیم.

  • ۱-۱۵(Cambridge IELTS Books Academic)

کتاب‌های کمبریج آیلتس راهی عالی برای تجربه قالب، انواع سوال و جمله‌بندی سوالات آیلتس هستند.

  • The Official Cambridge Guide to IELTS Student’s Book with Answers

این کتاب، از کتاب‌های معتبری است که نمونه‌هایی از تسک‌های آیلتس و توضیحات و نکاتی در مورد این تسک‌ها ارائه می‌کند.

  • Cambridge Vocabulary for IELTS with Answers

این کتاب به گسترش دایره واژگان مورد نیاز برای بخش‌های مختلف آیلتس کمک می‌کند.

  • Barron’s IELTS

کتاب بارونز، مجموعه خوبی از متون است که نمونه تسک‌ها، نکات، توضیحات و مطالب تمرینی فراوانی را برای شما ارائه می‌کند. مطالعه کتاب‌های رسمی تضمین می‌کند که به کمک منابع اصلی آیلتس تمرین می‌کنید و زمان را تلف نمی‌کنید.

آزمون‌های آزمایشی: راه‌حلی برای تمرین فرمت آزمون آیلتس

مجموعه کتاب‌های کمبریج، مجموعه‌هایThe Cambridge IELTS Academic Student’s Book with Answers: Authentic Examination Papers (IELTS Practice Tests) شامل آزمون‌های آیلتس است که قبلاً برگزار شده‌اند.

سعی کنید از جلدهایی جدیدتر (۱۰-۱۵) استفاده کنید زیرا حاوی جدیدترین نمونه‌های آزمون آیلتس هستند. جلدهای قدیمی‌تر (۱-۹) نیز تمرین بسیار خوبی ارائه می‌دهند، اما در طول سال‌ها تغییراتی در انواع سؤالات ایجاد شده است. برای کسب تجربه و آمادگی کامل در آیلتس، امتحان را به‌صورت کامل انجام دهید و محدودیت‌های زمانی را رعایت کنید (بدون تقلب). بدین ترتیب شما در زمان واقعی و شرایط واقعی آزمون آیلتس تمرین کرده‌اید و این اطمینان را خواهید داشت که کاملاً متمرکز و آماده برای روز بزرگ هستید.

برای بخش اسپیکینگ آیلتس، با رعایت محدودیت‌های زمانی، به سؤالات نگاه کنید و پاسخ‌های خود را در تلفن همراهتان ضبط کنید. حتماً جایی ساکت و آرام فراهم کنید، انگار واقعاً در اتاق امتحان هستید و طوری رفتار کنید که انگار دارید با ممتحن صحبت می‌کنید. شما باید مغز خود را فریب دهید تا در زمان واقعی آزمون آیلتس، موقعیت آشنا به نظر برسد و روبه‌روشدن با آن آسان‌تر باشد. ممکن است نتوانید خودتان را برای نوشتن و صحبت کردن ارزیابی کنید، اما دست‌کم متوجه محدودیت‌های زمانی می‌شوید. در نهایت پاسخ‌های خود را با پاسخ‌های نمونه کتاب مقایسه کنید و میزان مشابهت را بررسی کنید.

برخی از منابع آنلاین آیلتس: وبلاگ‌ها، ویدیوهای یوتیوب و پادکست‌ها

در چندین سال گذشته، منابع آنلاین برای آمادگی آیلتس گسترش یافته است. در زیر لیست کوتاهی از برخی منابع مفید آوردیم که اغلب در آمادگی برای آیلتس نادیده گرفته می‌شوند.

یوتیوب

می‌توانید لیست‌های پخش مختلفی را در کانال یوتیوب رسمی آیلتس بیابید. اگر می‌خواهید برای آیلتس تمرین کنید اما تمایلی به خواندن کتاب یا مقالات تمرینی در وبلاگ ندارید، کانال یوتیوب رسمی آیلتس برای شما مناسب است. بخش‌های لایو این کانال، نکات اسپیکینگ آیلتس و نمونه‌ها و نکات آزمون رایتینگ، ممکن است راه‌حل مناسبی برای شما باشد تا روی آیلتس متمرکز بمانید. همچنین برای تمرین ریدینگ آیلتس در سایت Youglish عبارتی تایپ کنید و Youglish صدها یا هزاران مثال برای شنیدن برای شما پیدا خواهد کرد.

وبلاگ‌ها

وبلاگ‌های متعددی مانند ielts-blog، blog. ieltspractice یا ieltsbuddy وجود دارد که بخش‌های آزمون آیلتس را تجزیه و تحلیل می‌کنند.این بررسی‌ها، به شما در درک آنچه مورد نیاز برای آیلتس است، کمک می‌کند. نمونه‌های معرفی‌شده برخی از گزینه‌های رایگان هستند اما می‌توانید در برنامه‌های آموزشی عمیق‌تر نیز ثبت‌نام کنید.

AWL فهرست کلمات آکادمیک در دانشگاه ویکتوریا در ولینگتون است که توسط Averil Coxhead گردآوری شده است. این فهرست مجموعه‌ای از رایج‌ترین کلمات آکادمیک در زبان انگلیسی با اشکال مختلف آن‌ها و تجزیه و تحلیل است.

AVL نیز لیست واژگان آکادمیک واژگان به‌روز شده است.

English Page وب‌سایتی خوب برای تمرین گرامر است.

پادکست‌ها

اگر می‌خواهید برای آزمون آیلتس بدون تماشای ویدیو یا خواندن وبلاگ تمرین کنید، پادکست بهترین گزینه است. پادکست رسمی آیلتس (IELTS podcast) آموزش‌های هفتگی رایگان را برای کمک به شما در آمادگی آیلتس ارائه می‌دهد. این پادکست‌ها در Apple، Android، iTunes، Spotify، Soundcloud، YouTube، Stitcher و TuneIn موجود است.

دوره‌های آنلاین برای آمادگی آزمون آیلتس

گذراندن دوره آموزشی آنلاین آیلتس جایگزینی عالی برای تمام موارد آموزشی آیلتس است. یادگیری آنلاین به شما این امکان را می‌دهد که در هر زمانی شروع کنید و در هر مکانی مطالعه کنید. در این شرایط شما زمان خود را به‌گونه‌ای مدیریت می‌کنید که متناسب با برنامه فعلی شما با دوره آنلاین بسیار راحت‌تر از دوره کلاس درس حضوری است. البته استفاده از کتاب و گذراندن دوره آنلاین متقابل یکدیگر نیستند؛ یکی می‌تواند مکمل دیگری باشد و شما باید از همه منابع آیلتس استفاده کنید.

با کارآمدترین دوره‌های آمادگی برای آیلتس، آموزش ببینید

کارآمدترین دوره‌های آمادگی برای آیلتس

در این بخش کارآمدترین دوره آمادگی برای آزمون آیلتس را به شما توصیه می‌کنیم. دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک، با آگاهی از اهمیت بالای آزمون آیلتس، بالاترین

کیفیت آموزشی را به شما ارائه می‌کند.

تمامی دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود و این امکان برای شما در برنامه‌ریزی مطالعاتی یک مزیت محسوب می‌شود.

بدون دغدغه پیش از ثبت‌نام در هر دوره، با محتوای کامل هر جلسه آشنا می‌شوید و پس از آن ثبت‌نام می‌کنید.

دبستان ترجمیک، دوره‌های آیلتس را با همراهی جمعی از بهترین مدرسان، برگزار می‌کند. اگر با استاد هر بخش آیلتس آشنایی ندارید، رزومه کاری و تحصیلی ایشان در دسترس است. با بررسی رزومه استاد با اطمینان بیشتری در دوره‌ها ثبت‌نام خواهید کرد.

مزیت دیگر دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک ضبط تمام جلسه‌هاست. در صورتی که امکان شرکت در جلسه‌ها را نداشتید، فایل ضبط‌شده کلاس در دسترس شما خواهد بود. باید افزود که تمامی دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک به‌صورت مشارکتی برگزار می‌شوند. شما با استاد هر دوره، در ارتباط خواهید بود و در طول دوره تمامی ایرادات خود را برطرف می‌کنید. این امکان بسیار خوبی است که دبستان ترجمیک آن را فراهم کرده است.

دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک شما را از پایه و قدم به قدم برای آزمون آیلتس آماده می‌کند. ‍

پس از دوره فاندامنتال و پری-آیلتس، مهارت‌های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن شما هر کدام مجزا و مطابق با اصول آیلتس ارتقا می‌یابند.

با آگاهی کامل از مزیت‌های دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک، هم‌اکنون ثبت‌نام کنید و رتبه بالای آیلتس خود را تضمین کنید.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا