اپل

اپل و جانی آیو دیگر با هم همکاری نمی‌کنند

اگرچه جانی آیو در سال ۲۰۱۹ با کناره‌گیری از سمت مدیر ارشد طراحی، همکاری خود با اپل را قطع کرد اما این شرکت همچنان از خدمات مشاوره‌ای او بهره می‌برد؛ تا این که اخیرا اعلام شده که این ارتباط مشاوره‌ای نیز به پایان رسیده است.  

نیویورک تایمز در گزارشی عنون کرد که به قرارداد مشاوره‌ای خود با مدیر سابق طراحی محصولات خود پایان داده است. جانی آیو پس از جدایی از اپل، شرکتی جدید فعال در حوزه طراحی به نام LoveFrom را راه‌اندازی کرد.

علاقه جانی آیو به ادامه همکاری با اپل و تلاش اهالی کوپرتینو برای استفاده از دانش و مهارت این طراحی شناخته‌شده، باعث شد تا در آن زمان، قراردادی ۱۰۰ میلیون دلاری میان این دو امضا شود. قراردادی که آیو را از انجام کاری که از سوی اپل، رقابتی محسوب می‌شود، باز می‌داشت.  

 حالا پس از گذشته سه سال از این قرارداد و طبق گزارش نیویورک تایمز، اپل و آیو تصمیم به جدایی و پایان همکاری گرفته‌اند. در این گزارش آمده است: در هفته‌های اخیر و با نزدیک شدن به زمان تمدید قرارداد، دو طرف توافق کردند که آن را تمدید نکنند. برخی از مدیرن اپل از میزان پرداخت این شرکت به آقای آیو گله‌مند بودند و همین امر باعث نارضایتی روزافزون و اقدام برخی از طراحان در ترک این شرکت و پیوستن به شرکت جانی آیو را به دنبال داشت.  

به گفته این افراد، جانی آیو می‌خواست که این آزادی را داشته باشند که بدون هیچگونه محدودیتی، به مشتریان خدمت کنند و همین موضوع سبب شد تا این قرارداد تمدید نشود.

در ادامه این گزارش آمده است: جف ویلیماز، مدیر اجرایی اپل به مدیریت تیم طراحی اپل ادامه خواهد داد. از طرفی، شرکت LoveFrom نیز به همکاری خود با شرکت‌های Airbnb و Ferrari ادامه خواهد داد.  

جانی آیو در سال ۱۹۹۲ به اپل پیوست و نقشی تاثیرگذاری را در طراحی محصولات مختلفی از قبیل آی‌مک و هدفون‌های سفید آیپاد ایفا کرده است. پس از پایان همکاری اپل با اسکات فورستال، اپل مسئولیت طراحی نرم‌افزار این شرکت را برعهده گرفت که در نتیجه حضور وی، شاهد تغییراتی محسوسی در پلتفرم‌ای او اس ۷ بودیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا